Dinamo u subotu kreće u Sloveniju na glavni dio priprema, a Zvonimir Boban radi na stvaranju nove momčadi.
Jedno od glavnih pitanja ovih bio je status Ronaela Pierre-Gabriela. Francuz je prošle sezone bio jedan od najboljih Dinamovih igrača, a ugovor mu ističe sljedećeg ljeta.
Nagađalo se što će s njim biti, pisalo se da bi mogao i otići, no RPG će ostati u Maksimiru. Kako piše Germanijak, Francuz je u ugovoru imao klauzulu prema kojoj mu se ugovor produžuje na još jednu godinu ako to Dinamo želi.
Klub je navodno i prije dolaska Zvonimira Bobana aktivirao tu klauzulu tako da problema s Pierre-Gabrielom ne bi trebalo biti. Druga je stvar ako Francuz zaista želi otići i ako za njega dođe neka dobra ponuda.
U momčadi su Moris Valinčić i Noa Mikić, koji mogu igrati na toj poziciji i nije nemoguće da ga Dinamo na kraju proda ako dobije dobru ponudu. Ipak, čini se da će Pierre-Gabriel barem još jednu sezonu biti u Maksimiru.