ZAGREB - KIJEV 1:1

Dinamo izjednačio u zadnjoj minuti s bijele točke!

04.12.2012 u 20:06

Imaju li nogometaši hrvatskog prvaka snage i talenta izbjeći novi poraz bez zabijenog pogotka? Ili ćemo svjedočiti još jednom rušenju negativnih rekorda?

Zagrebački Dinamo ima posljednju priliku protiv imenjaka iz Kijeva stići do prvog gola i prvog boda u ovosezonskoj Ligi prvaka. Pitanje je 'sad ili nikad', jer ukoliko i iz te utakmice izađu kao gubitnici, lako je moguće da će 'modri' porušiti sve moguće negativne rekorde u tom najelitnijem klupskom nogometnom natjecanju.

Iza Zagrepčana je pet odigranih utakmica, pet uvjerljivih poraza i očajna gol razlika 0:13. Tomu svakako treba pridodati i šest uzastopnih poraza u Ligi prvaka od prošle sezone!

S obzirom da Kijevljanima ta utakmica baš ništa ne znači, i oni će svoj internacionalni put na proljeće nastaviti u Europskoj ligi, lako je moguće da će se suigrači Nike Kranjčara i Ognjena Vukojevića - opustiti. Koliko, to ćemo tek vidjeti.

Uvijeti za igru na Maksmiru nesumnjivo će biti očajni. Kiša i susnježica jako padaju, travnjak je natopljen vodom, pa ne treba očekivati tko zna kako kvalitetnu nogometni predstavu.

Dinamo (Z) - Dinamo (K) 1:1 (0:1)

90+3 Kraj utakmice!
90+3 Gooooooooool! 1:1 Krstanović pogađa s bijele točke
90+3' Jedanaesterac za Dinamo! Izborio ga je Krstanović!
90' Igrat će se 3 minute nadoknade
90' Izlazi Haruna, ulazi Bogdanov (Kijev)
89' Udarac Krstanovića, no lopta odlazi visoko iznad gola
88' Dinamo preskače igru dugim loptama i to je zapravo jedini način da se kombinatorno dođe do gola Kijevljana
85' Nova gužva u gostujućem kaznenom prostoru, no lopta se odbila od gola prema aut liniji
85' Dobra akcija Sammira, no Taivo je u zadnji čas izbio loptu ispred Krstanovića
84' Sve je manje vremena za izjednačenje, ritam je slab i teško će biti 'modrima' doći do pogotka
82' Izlazi Dudu, ulazi Mehmedi (Kijev)
82' Koval opet uspješniji od 'modrih' napadača
79' Pivarić je dva, tri puta pokušao pucati, no svaki put je bio blokiran. Šteta, bile su to izgledne prilike
75' Izlazi Brown, ulazi Ruben (Kijev)
74' Vukojević igra izvrsno; iako igra stopera fantastično odrađuje sve svoje zadaće
70' Izlazi Brozović, ulazi Pivarić
68' Primjetno je pao tempo igre, prvenstveno zbog zagrebačkog sastava
64' Kakav promašaj Beqiraja! Sam je bio pred Kovalom, no lopta je otišla pored vratnice
63' Lijep ubačaj Jarmolenka, no Dudu nije bio dovoljno visok
60' Izlazi Čop, ulazi Krstanović
56' Brozović je izborio novi korner za Dinamo
53' Šut Ibaneza, lopta odlazi pored gola
52' Konta Ideyea, no Vida čvrstim i ispravnim startom uzima loptu
50' Udarac Čopa s ruba kaznenog prostora, blokira Dudu
49' Zagrebački Dinamo ipak nema onu inicijativu iz prvog dijela, no i dalje njegova igra ne izgleda loše
46' U nastavak utakmice s centra kreću Kijevljani
46' 'Modri' su u nezasluženom minusu, treba vidjeti mogu li i drugi dio odigrati na razini početnih 45 minuta

45+1 Drugi udarac Kijevljana u okvir gola, puno, puno sreće i Jarmolenkov lob od vratnice i Kelave završio je u mreži
45+1 Gooooooooool! 0:1 strijelac Jarmolenko
45' Igrat će se 1 minuta sudačke nadoknade
43' Ubačaj Ibaneza s lijeve strane nažalost odlazi pored gola
39' U nastavku akcije šut Brozovića ravno u suparničkog golmana
39' Dobar okret Beqiraja, nažalost njegov šut je blokiran
38' Snijeg je malo popustio, no i dalje pada
34' Dobar ubačaj Kovačića, no Koval je stigao do lopte prije Čopa
31' Prvi korner za Kijevljane, Kelava hvata loptu u blatu
29' Korner za 'modre', no Sammirovo ubacivanje je lako pokupio gostujući golman
28' Jarmolenko sam pred Kelavom, no snijeg ga je malo zaustavio, taman toliko da Ibanez stigne riješiti problem
26' Šut Beqiraja, no sve lopte koje idu po zemlji vrlo brzo uspore zbog snijega
24' Nova fina prilika za Beqiraja, no Koval lijepo spašava svoju mrežu
20' Dinamo Zagreb igra vrlo dobro, no kontrola lopte i pokušaji udaraca su nevjerojatno teški
17' Šut Sammira iz daljine, zamalo iznad gola
15' Velika prilika za Beqiraja, no nema gola, probao je i Čop, no pogodio je prečku
15' Novi korner za Dinamo
13' Ideye u kontri, Šimunić izvrsno uklizava
12' Pomutnja u obrani Dinama Zagreb, lopta je fijuknula pored Kelave. Pucao je Ideye
11' Utakmica je nastavljena, no i dalje je teren izuzetno težak za igru. Svaka pogreška mogla bi biti kobna po golmane
10' Prekid utakmice! Najavljen je prekid od 10 minuta dok se ponovno ne iscrtaju linije terena
6' Snijega je sve više na travnjaku, sve teže se kontrolira lopta
3' Zagrepčani su preuzeli inicijativu i traže prilike za šut iz daljine. golmanima će biti jako teško kontrolirati loptu
2' Prva akcija domaćina, Beqiraj je dobro ušao u kazneni prostor, ali je izborio samo korner
1' U očajnim vremenskim uvijetima započinje utakmica na Maksmiru. Prvi napad imaju 'modri' iz Zagreba

Dinamo (Z): Kelava - Ibanez, Šimunić, Vida, Vrsaljko - Kovačić, Ademi - Čop, Sammir, Brozović - Beqiraj
Dinamo (K): Koval - Taiwo, Mikhalik, Vukojević, Betao - Veloso, Garmash - Yarmolenko, Haruna, Dudu - Ideye