LIGA PRVAKA - 2. PRETKOLO

Dinamo europski put počinje protiv Neftcija

  • Autor: D. S.
  • Zadnja izmjena 20.06.2011 13:05
  • Objavljeno 20.06.2011 u 12:13
Badelj i Sammir

Badelj i Sammir

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunić / PIXSELL

U Nyonu je održan ždrijeb drugog pretkola Lige prvaka. Hrvatski prvak Dinamo je izvukao azerbajdžanskog predstavnika Neftci

Prije izvlačenja trener 'modrih' Krunoslav Jurčić je poželio da izbjegne neke egzotične zemlje s Istoka, ali mu se to nije ostvarilo. Kuglice u Nyonu su usmjerile Dinamo na azerbajdžanskog prvaka Neftci iz Bakua.

Prvu utakmicu 'modri' igraju doma 12/13. srpnja, a uzvrat je tjedan dana kasnije (19. ili 20. srpnja).

Spomenimo da je najveći Neftcijev rival u Azerbajdžanu Hazar Lankaran s kojim je Dinamo igrao u sezoni 2007/08. Tada se je maksimirska družina provukla, jer je u gostima odigrala 1:1, a u Zagrebu je tek u produžecima svladala otpor protivnika (3:1).

Od ostalih parova drugog pretkola treba izdvojiti sudar srpskog Partizana i makedonske Skendije, banjalučki Borac kao predstavnik BiH ide na noge izraelskoj Haifi, a crnogorski Mogren nije imao previše sreće pa će na bugarski Litex.

Najsretniji su kod izvlačenja bili Slovenci, jer će Maribor igrati protiv boljeg iz okršaja nogometnih 'liliputanaca' Santa Colome (Andora) i Dudelangea (Luksemburg).

Prvo pretkolo:

Tre Fiori (San Marino) - Valletta (Malta)
Santa Coloma (Andora) - Dudelange (Luksemburg)

Drugo pretkolo:

Maccabi Haifa (Izrael) - Borac Banja Luka (Bosna i Hercegovina)
Mogren (Crna Gora) - Litex (Bugarska)
Maribor (Slovenija) - Santa Coloma / Dudelange
Skenderbeu (Albanija) - APOEL (Cipar)
Slovan Bratislava (Slovačka) - Tobol Kostanay (Kazahstan)
Sturm Graz (Austrija) - Videoton (Mađarska)
Zestafoni (Gruzija) - Dacia Chisinau (Moldavija)
Dinamo Zagreb (HRVATSKA) - Neftci Baku (Azerbejdžan)
Pjunik (Armenija) - Viktorija Plzen (Češka)
Partizan (Srbija) - Škendija Tetovo (Makedonija)
Tre Fiori / Valletta - Ekranas (Litva)
Malmo (Švedska) - Torshavn (Farski Otoci)
Shamrock Rovers (Irska) - Flora Talinn (Estonija)
Rosenborg (Norveška) - Breidablik (Island)
HJK Helsinki (Finska) - Bangor City (Wales)
Skonto Riga (Latvija) - Wisla Krakow (Poljska)
Linfield (Sjeverna Irska) - BATE Borisov (Bjelorusija)


Neftci - Hazar 3:4

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi