remi na poljudu

Derbi Hajduka i Rijeke završio baš onako kako je Dinamo priželjkivao!

31.03.2018 u 19:02

U subotnjem dvoboju 27. kola HT Prve lige nogometaši Hajduka i Rijeke odigrali su 1:1 na Poljudu i tako dali priliku 'modrima' da učvrste vodeće mjesto na ljestvici...

Hajduk na domaću pobjedu protiv Rijeke čeka još od 2011. godine, a nije ju uspio ostvariti niti ove sezone. Nakon poraza na Poljudu od Kekove momčad u rujnu, Splićani su ovaj put uspjeli izvući remi, ali niti jednima niti drugima taj rezultat pretjerano ne odgovara, jer daje priliku Dinamu da se još više učvrsti na vrhu ljestvice.

• +6
HT Prva liga, 27. kolo: Hajduk - Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Bio je to susret u kojem se sve bitno dogodilo u drugom poluvremenu. Nakon što u prvih 45 minuta nije bilo pravih prijetnji po gol Sluge ni Letice, nastavak je počeo žestoko, a Bašić da je bilo malo prisebniji mogao je u 46. minuti dovesti domaće u vodstvo, no pobjegla mu je lopta dok je pokušavao pretrčati riječkog golmana.

U 52. minuti Rijeka je povela, zahvaljujući odličnoj akciji koju je pokrenuo Acosty, a nastavio Pavičić koji je s desne strane idealno asistirao Čolaku u sredini kaznenog prostora pa bivšem napadaču Darmstadta nije bilo teško zakucati loptu pod gredu i svladati Leticu.

Hajduk - Rijeka 0:1 (Čolak 52) Izvor: tportal.hr / Autor: Youtube

Antonio Čolak mogao se proslaviti tri minute kasnije da je zabio kad se sjurio prema splitskom golu, no on je odlučio proigrati Hebera koji nije uspio doći do lopte. Kazna je uslijedila u 62. minuti nakon jednog starta Raspopovića nad Gyurcsom koji je Pajač u suradnji sa svojim pomoćnikom kaznio udarcem s bijele točke. Siguran izvođač bio je Mijo Caktaš.

Hajduk - Rijeka 1:1 (Caktaš 62') Izvor: tportal.hr / Autor: Youtube

Hajduk je pobjedi koju toliko dugo čeka bio najbliže u 75. minuti kada je Kovačević nakon prekida iz blizine pucao prema riječkom golu, no Sluga se našao na pravom mjestu.

Tijekom osam minuta sudačke nadoknade Caktaš je zaprijetio glavom Slugi no nije ga svladao, Antonio Čolak dobio je drugi žuti karton zbog ometanja Letice, no rezultat se svejedno nije mijenjao.

Ovaj remi znači da su Splićani ostali na drugom mjestu, s jednim bodom ispred Rijeke, a borba ova dva kluba za titulu viceprvaka vjerojatno će se nastaviti do samog kraja prvenstva.

Hajduk - Rijeka, izjave trenera Autor: Youtube

HT Prva liga, 27. kolo:

Hajduk – Rijeka 1:1 (Caktaš 62 / Čolak 52)

Hajduk - Rijeka 1:1 (27. kolo 2017./18., 31.3.), sažetak Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Hajduk-Rijeka1:1
Inter Zaprešić-Dinamo Zagreb0:0