engleska liga

David De Gea nevjerojatnom pogreškom 'počastio' Everton; Mourinhov Tottenham sve dalje od Lige prvaka

01.03.2020 u 18:30

Nogometaši Wolverhamptona nastavili su s odličnim rezultatima u ovoj sezoni. U susretu 28. kola engleskog prvenstva kao gosti su svladali Tottenham 3:2 te se primaknuli četvrtom Chelseaju, koji drži poziciju koja vodi u Ligu prvaka, na samo tri boda...

Tottenham je dva puta vodio golovima Bergwijna (13) i Auriera (45), no Wolverhampton se vraćao preko Dohertyja (27) i Dioga Jote (57), da bi za pobjedu gostiju zabio Raul Jimenez (73).

Momčad Josea Mourinha povezala je dva poraza i sve je dalje od borbe za mjesta koja vode u Ligu prvaka.

Wolverhampton je sada šesti na ljestvici s 42 boda, dva više od sedmog Tottenhama.

Do učinka od 42 boda stigao je i peti Manchester United koji je na gostovanju kod Evertona odigrao 1:1.

Domaćin je na Goodison Parku poveo u trećoj minuti nakon nevjerojatne pogreške golmana Uniteda Davida de Gee. Španjolac je napucao loptom Calverta-Lewina, lopta se od njega odbila u gol i Everton je došao do lakog i neočekivanog vodstva 1:0.

'Crvene vragove' spasio je Bruno Fernandes koji je u 31. minuti sjajnim golom izjednačio na 1:1. Iako je bilo još prilika na obje strane, ovo je bio konačan rezultat. Pickford je u 90. minuti skinuo zicere Fernandesu i Ighalu te spasio Everton. Domaći su zabili u sudačkoj nadoknadi, ali je VAR ga je zbog ofsajda poništio.

• +5
Premier liga, Everton - Manchester United Izvor: Profimedia / Autor: Darren Staples / Zuma Press / Profimedia

To je toliko razljutilo domaćeg trenera Carla Ancelottija da je na kraju izvrijeđao suce i zaradio crveni karton, a mogao bi i neku težu kaznu...

S ovim bodom Everton je ostao 11. s 37 bodova, koliko ima i 10. Arsenal. Na vrhu je Liverpool, koji je u subotu izgubio od Watforda 3:0 sa 79 bodova, 22 boda manje uz utakmicu manje ima drugi Manchester City.