bundesliga

Red Bull 'prosuo' važne bodove u derbiju s Bayerom i sve je dalje od borbe za naslov prvaka

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 01.03.2020 18:06
  • Objavljeno 01.03.2020 u 18:06
tportal

Izvor: EPA / Autor: RONALD WITTEK

U derbiju 24. kola Bundeslige Red Bull Leipzig i Bayer Leverkusen odigrali su 1:1, pa klub iz istočne Njemačke sve više zaostaje za liderom Bayernom

Gosti iz Leverkusena su poveli preko Leona Baileya (29), a za Leipzig je izjednačio Patrik Schick (32).

Bivši igrač Dinama Dani Olmo ostao je na klupi domaćih.

U Berlinu su Union i Wolfsburg igrali 2:2.

Union Berlin je vodio 2:0 golovima Anderssona (41) i Friedricha (56), ali je Wolfsburg preko Gerhardta (60) i Weghorsta (81) ipak došao do boda.

  • +5
  • +2

Bundesliga, Red Bull Leipzig - Bayer Leverkusen

Izvor: EPA / Autor: RONALD WITTEK

Josip Brekalo je igrao do 88. minute za Wolfsburg.

Leipzig je ostao drugi s 49 bodova, tri manje od vodećeg Bayerna, dok je Bayer peti s 44 boda. Wolfsburg je sedmi s 35 bodova, a Union 10. s 30 bodova.

Njemačka 1. liga

Werder Bremen-Eintracht Frankfurt18:00
Union Berlin-Wolfsburg2:2
RB Leipzig-Bayer Leverkusen1:1
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Bayern Munchen24164452
2.RB Leipzig24147349
3.Borussia Dortmund24146448
4.Monchengladbach23144546
5.Bayer Leverkusen24135644
6.Schalke 042499636
7.Wolfsburg2498735
8.Hoffenheim241041034
9.Freiburg2496933
10.Union Berlin24931230
11.Koln23921229
12.Eintracht Frankfurt23841128
13.Augsburg24761127
14.Hertha Berlin24761127
15.Mainz24811525
16.Fortuna Dusseldorf24561321
17.Werder Bremen23451417
18.Paderborn 0724441616

Sljedeće utakmice

6.3.Paderborn 07-Koln
7.3.Wolfsburg-RB Leipzig
7.3.Schalke 04-Hoffenheim
7.3.Freiburg-Union Berlin
7.3.Hertha Berlin-Werder Bremen
7.3.Bayer Leverkusen-Eintracht Frankfurt
7.3.Monchengladbach-Borussia Dortmund
8.3.Bayern Munchen-Augsburg
8.3.Mainz-Fortuna Dusseldorf