nba liga

Dario Šarić odigrao je sjajnu partiju u dramatičnoj pobjedi svojih Warriorsa

02.11.2023 u 10:09

Golden State Warriorsi pobijedili su Sacramento Kingse 102:101 košem Klaya Thompsona u posljednjoj sekundi, a Lakersi su u gradskom derbiju nakon produžetka slavili protiv Clippersa 130:125

U vrlo zanimljivom okršaju dva NBA kluba iz Los Angelesa odrigranom u srijedu uspješniji su bili Lakersi koji su nakon produžetka svladali Clipperse 130:125, a hrvatski košarkaški reprezentativac Ivica Zubac je za 29:06 minuta provedenih u igri za Clipperse upisao sedam koševa (šut za dva 3-8, slobodna bacanja 1-2) i devet skokova.

Najstariji igrač lige LeBron James, koji će za manje od dva mjeseca napuniti 39 godina, odigrao je još jednu briljantnu partiju s 35 koševa, 12 skokova i 7 asistencija predvodeći Lakerse do pobjede. Po 27 koševa za domaće ubacili su Anthony Davis, koji je sakupio i 10 skokova, te D'Angelo Russell, koji je promašio trice s istekom vremena regularnog dijela utakmice i još jednu kod 128:125 pred kraj produžetka, ali ti promašaji na kraju nisu bili kobni.

U sastavu Clippersa još uvijek nije bilo njihovog najnovijeg pojačanja Jamesa Hardena, a za pobjedu ovoga puta nisu bili dovoljni niti iznadprosječni učinci najvećih zvijezda momčadi. Paul George je postigao 38 koševa, ali je ispao iz igre početkom produžetka zbog šest osobnih pogrešaka, Kawhi Leonard je dodao 35, a Russell Westbrook 27 uz 11 skokova i 8 asistencija.

Vrlo je zanimljivo bilo i u obračunu druge dvije kalifornijske momčadi u kojemu su domaći Golden State Warriorsi svladali Sacramento Kingse 102:101 košem Klaya Thompsona u posljednjoj sekundi. Kingse je do prednosti 101:100 doveo njihov prvi igrač Domantas Sabonis košem 13 sekundi prije kraja, a domaći su se u svom posljednjem napadu odlučili za Thompsona i - pogodili.

Najbolji strijelac domaćih bio je Stephen Curry s 21 košem, dok je drugi strijelac momčadi bio kapetan hrvatske reprezentacije Dario Šarić, on je ušao s klupe i za 19:44 minuta provedenih u igri postigao 15 koševa (šut za dva 3-4, trica 3-5) uz 6 skokova i dvije asistencije. U izostanku De'Aarona Foxa Sabonis je bio uvjerljivo najbolji kod Kingsa s 23 koša, 11 skokova i 8 asistencija.

Prvaci Denver Nuggetsi su u svom petom nastupu u sezoni pretrpjeli prvi poraz, uvjerljivo su ih na svom parketu nadigrali Minnesota Timberwolvesi 110:89. Domaći su vodili tijekom čitavog susreta, na poluvremenu imali 19 razlike, a u nastavku se razlika nije smanjivala na manje od 13. Anthony Edwards s 24 i Karl-Anthony Towns s 21 košem predvodli su domaće, dok je Nikola Jokić s 25 koševa i 10 skokova bio prvo ime gostiju.

Porazom Nuggetsa još su samo dvije momčadi ostale neporažene u sezoni, Boston Celticsi na Istoku te Dallas Mavericksi na Zapadu. Celticsi su do četvrte pobjede stigli deklasiravši na svom terenu Indiana Pacerse 155:104, dok su Mavsi četvrtu pobjedu upisali svladavši kao domaćini Chicago Bullse 114:105. Kod Celticsa je sjajan bio Jayson Tatum s 30 koševa i 12 skokova, dok su Mavse do pobjede vodili Grant Williams s 25 i Tim Hardaway s 24 koša.