KAKVA NOĆ!

[VIDEO] Dario Šarić dobio priliku zbog velikog broja ozlijeđenih suigrača pa ušutkao Stephena Curryja i Warriorse

11.01.2023 u 10:44

Košarkaši Phoenixa svladali su Golden State u gostima 125-113, a jako dobru utakmicu odigrao je hrvatski reprezentativac Dario Šarić koji je ubacio 19 poena uz devet skokova i sedam asistencija

Tom pobjedom Phoenix je prekinuo dugi niz od šest poraza, a zbog niza ozljeda u momčadi Šarić je dobio priliku biti u prvoj petorci, a uz to je odigrao 30 minuta. Sve je to Šibenčanin iskoristio za najbolju partiju ove sezone. Uz šut iz igre 7-11 ubacio je 19 poena. Za tri poena je gađao 3-5 te 2-2 s linije slobodnih bacanja, a nije uopće bio daleko od 'triple-double' učinka jer je svemu dodao devet skokova i sedam asistencija. Istina, statistiku je pokvarilo šest izgubljenih lopti, a imao je i jednu ukradenu loptu.

Mikal Bridges je bio prvi strijelac Phoenixa s 26 poena, dok je s klupe Damion Lee dodao 22 uz čak 14-14 s linije slobodnih bacanja.

Golden Stateu se nakon ozljede u momčad vratio najbolji igrač Stephen Curry koji je postigao 24 poena, uz 5-15 za tri poena. Najbolji igrači kod domaćina su bili Klay Thompson s 29 i Jordan Poole s 27 poena, pet skokova i šest asistencija.

Negativan niz su prekinuli i Los Angeles Clippersi koji su, kao i Phoenix, imali šest izgubljenih utakmica za redom. Ovom prilikom LA Clippers su pred svojim navijačima nadjačali Dallas 113-101.

Prvo ime domaćina bio je Kawhi Leonard koji je ubacio 33 poena, a tome je dodao devet skokova te po četiri asistencije i osvojene lopte.

Hrvatski centar Ivica Zubac je odigrao 16 minuta, a ubacio je osam koševa i imao sedam uhvaćenih lopti uz dvije asistencije i po jednu osvojenu i izgubljenu loptu. Iz igre je Zubac gađao 4-6.

Kao i inače Slovenac Luka Dončić je predvodio Dallas s 43 poena, 11 skokova i sedam asistencija. No, pravu pratnju u suigračima Dončić nije imao pa je zaostatak od 22 poena na poluvremenu ostao koban po goste u ovom susretu.

Detroit je bez Bojana Bogdanovića teško nastradao kod Philadelphije gdje je primio čak 147 poena. Slavili su 76ersi 147-116, a u trećoj i četvrtoj četvrtini obrana Detroita je primala 40 poena i više. Joel Embiid je ubacio 36 koševa uz 11 skokova.

U napetoj završnici Miami je svladao Oklahoma City 112-111 uz 35 poena Jimmyja Butlera, a Miami je na ovom dvoboju postavio novi NBA rekord jer su njegovi igrači pogodili svih 40 izvedenih slobodnih bacanja. Prijašnji rekord je držao Utah Jazz iz 1982. godine (39-39 s linije slobodnih bacanja).

Pascal Siakam je odigrao odličnu utakmicu za Toronto u pobjedi protiv Charlotte 132-120. Siakam je ubacio 28 poena uz osam skokova i sedam asistencija. Donovan Mitchell se vratio u Salt Lake City, ali je njegova nova momčad, Cleveland, poražena kod Utah Jazz 114-116. Nije Clevelandu pomoglo ni 46 poena Mitchella.