ABA LIGA

Košarkaši Zadra doživjeli minimalan poraz, ali dugo će žaliti za propuštenom prilikom

09.01.2023 u 21:02

U susretu 14. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je na gostovanju u Podgorici poražen nakon produžetka od Studentskog centra sa 100:101.

Nakon što su Zadrani u prvoj utakmici uvjerljivo slavili rezultatom 96:67, ovoga puta pobjeda je pripala crnogorskom sastavu. Premda je Zadar imao zadnji napad u regularnom dijelu utakmice, te produžetku. Dodajmo i kako su Zadrani tijekom utakmice imali čak 18 izgubljenih lopti.

Domaćin je krenuo bolje, u prvoj dionici Studentski centar je u nekoliko navratra imao sedam razlike, no Zadar je okrenuo rezultat u svoju korist (29:28), da bi prva četvrtina završila 35:34 za domaćine.

U drugoj diionici Zadar je imao +5 (49:44), ali se na poluvrijeme otišlo u egalu (51:51). U trećoj četvrtini je hrvatski sastav imao i sedam razlike (59:52), no Studentski centar je okrenuo rezultat u +7 (72:65), da bi u zadnjoj dionici povećao prednost na devet razlike (76:67).

Međutim, Zadar je tri i pol minute prije kraja stigao do prednosti (82:81), ali vodstvo nije dugo zadržao. U posljednju minutu se ušlo sa 87:83 za domaćine, a 12 sekundi prije kraja Antonio Jordano je zabio tricu za poravnanje (89:89). Nakon brzog prekršaja, Emir Hadžibegović je promašio dva slobodna bacanja i Zadar je imao 11 sekundi za pobjedu, ali nije uspio.

Sličan rasplet vidjeli smo i u produžetku, Zadar je na -1 (100:101) imao puni napad za pobjedu, ali je najbolji igrač utakmice Dario Drežnjak promašio tricu za slavlje gostiju.

Domaćine je do šeste pobjede vukao Loren Jackson sa 32 koša, pet skokova i pet asistencija, dok je Danilo Tasić zabio 28 koševa uz pet skokova.

Kod Zadra, kojem je to bio sedmi poraz, najefikasniji je bio Drežnjak sa 34 koša i devet skokova. Luka Božić je dodao 25 koševa, 14 skokova i devet asistencija.

Preostala dva hrvatska predstavnika igrala su ranije. Split je još u četvrtak u dvorani na Gripama pobijedio Budućnost sa 87:85, dok je Cibona u nedjelju izgubila u Beogradu od Partizana sa 68:93.