Dalić se nikad ovako nije ponašao, svi su ostali u čudu. Dan kasnije priznao je zašto je 'poludio'

• B.T.
  • Zadnja izmjena 15.06.2023 16:55
  • Objavljeno 15.06.2023 u 16:55

Hrvatska je u srijedu nakon produžetka i velike drame pobijedila Nizozemsku u Rotterdamu 4:2 i izborila nastup u finalu Lige nacija. Nakon prospavane noći pred novinare je izašao izbornik Zlatko Dalić, a jedno pitanje nije mogao zaobići

Po završetku utakmice dao je izjavu koja je 'zapalila' Hrvatsku:

'Nebitno je tko će nam biti protivnik u finalu. Vrijeme je za zlatnu medalju. Srebro imamo, broncu imamo. Idemo po zlato', kazao je dobro raspoloženi Dalić.

U našoj ANKETI možete dati glas koga biste vi željeli u finalu.

• +58
Liga nacija: Nizozemska - Hrvatska, 14.6.2023. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Jutro nakon velike pobjede Dalić je u hotelu Van der Valk Schiedam pojasnio zašto je u jednom trentku utakmice potpuno izgubio živce. Sudačke odluke živcirale su Dalića više nego ikad prije.

'Sudac je sudio jako loše. Gledam, mi vodimo 3:2, četvrti sudac njega pita koliko, on kaže ništa. On produži dvije minute. To je sve ciljano, Hrvatska mora ima respekt, poštovanje. Tu sam bio ponizan, zato sam rekao FIFA-i da neću glasati. Zbog toga sam reagirao kako sam reagirao', rekao je Dalić i dodao.

Minutu i 49 produžio je prvi produžetak. Ne možeš nas tako... Žao mi je petog gola, ja bih ga pustio. To moraš priznati. Posljednja minuta, peti gol, pusti ga, neka ljudi uživaju.'