BUNDESLIGA

Čudo HSV-a kod Borussije u Dortmundu, Bayern uvjerljiv

04.10.2014 u 18:04

U utakmici sedmog kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je u Munchenu deklasirao Hanover 4:0, dok je Borussia Dortmund kod kuće izgubila od HSV-a 0:1. Prva je to pobjeda HSV-a nakon 4. kolovoza

Golove za petu pobjedu Bavaraca ove sezone postigli su Robert Lewandowski (6, 38) i Arjen Robben (13, 79).

Borussija je u Dortmundu neočekivano posrnula od HSV-a, a pogodak odluke zabio je Pierre-Michel Lasogga u 35. minuti. To je prva pobjeda HSV-a u ovoj bundesligaškoj sezoni, a zahvaljujući kojoj su se pomaknuli s posljednjeg mjesta na tablici.

Bayer Leverkusen je kod kuće jedva izvukao bod protiv Paderborna odigravši 2:2. Gosti su vodili 1:0 i 2:1, no Bayer se u posljednjim trenucima utakmice spasio. Strijelci za 'apotekare' bili su Lars Bender (42) i Karim Bellarabi (90), a za goste Sueleyman Koc (20) i Moritz Stoppelkamp (87). Tin Jedvaj je igrao za Bayer do 82. minute.

Hoffenheim je pobijedio Schalke 2:1 i probio se na drugu poziciju sa 13 bodova, četiri manje od lidera Bayerna. Na trećem mjestu je Borussia Moenchengladbach sa 12 bodova. Borussija iz Dortmunda je tek na 13. mjestu sa sedam bodova.