NAVIJAČIMA ZA ROĐENDAN

Čudesan preokret Istre za bodove vrijedne spasa

03.04.2015 u 18:15

Nogometaši Istre na svojoj su Drosini upisali drugu pobjedu u nizu i tako uspješno nastavili grčevitu borbu za ostanak u MAXtv Prvoj ligi

Zagreb je još u optimističnim kombinacijama imao i 'europsku računicu' no nakon poraza u Istri društvo iz Kranjčevićeve ulice u posljednju četvrtinu MAXtv Prve lige ulaze gotovo sasvim rasterećeni. Što se rezultata tiče...

Istra s druge strane nema nikakvih olakšica, pred momčadi Igora Pamića velika je bitka za ostanak u premijernom društvu, a veliki preokret na krilima Dejana Radonjića i konačnih 2:1 (0:1) protiv pjesnika odličan je korak u pravom smjeru za Puležane.

Zagreb je poveo već u sedmoj minuti. Stepčić je uhvatio na spavanju domaću obranu i šokirao gledatelje na Drosini. Brzo su poveli, ali razvoj situacije pokazat će da im je taj udarac i ostao jedini u okvir protivničkog gola sve do kraja takmice. No, i unatoč tom poraznom podatku nisu bili daleko od uspjeha.

Držao je Zagreb vodstvo sve do 72. minute no tada je napadač Dinama na posudbi Dejan Radonjić idealno pogodio jedan udarac s 15-ak metara i Livaković je morao prvi puta u loptu po mrežu.

Nije prošlo niti sto sekundi i zagreb je sve prosuo... Crveni karton je nakon neopreznog starta zaradio Bruno Boban, a radonjić je s bijele točke donio potpuni preokret Istranima i tako posto junakom dvoboja.

Sve je moglo završiti drugačije da je Lovro Medić u posljednjoj utakmici dvoboja bolje pogodio loptu glavom, no idelana ubačaj s lijeve strane dočekao je u padu i nije uspio uputiti opasan ubačaj. Dvoboj je malo zatim završio i Istra je, barem privremeno, napustila zonu ispadanja. Ljepši poklon svojim Demonima koji su na utakmici proslavili 23. rođendan grupe nisu mogli darovati.

Istra 1961 Zagreb 2:1
Lokomotiva Zadar 18:00