NA PRAGU FINAL FOURA

Cibona u završnici slavila u Sarajevu

08.03.2009 u 19:47

Košarkaši Cibone napravili su vjerojatno odlučujući korak prema plasmanu na završni turnir regionalne NLB lige. Cibosi su u Sarajevu pokazali veće iskustvo i svladali Bosnu rezultatom 83:86 (23:20, 18:25, 17:18, 25:23)

Tijekom prvog poluvremena igrom je dominirao Davor Kus, koji je postigao 21 koš (15 u drugoj četvrtini). Bek Zagrepčana ubacio je pet trica i amortizirao početnu prednost domaćina, koji je nastupio bez trojice prvotimaca.

Kus je u nastavku zabio samo dva koša, no tamo gdje je stao on nastavili su Amerikanci Anderson i Calloway. Bosna se nije dala slomiti te je nakon dugog hvatanja prednosti tri minute prije kraja tricom Ivanovića povela 70:69.

Ipak, nakon 73:73 Cibona je napravila seriju 6:0 i rutinski, s linije slobodnih bacanja, održala prednost. Osim Kusa (23), najbolji su bili Anderson sa 20 koševa i šest skokova te Calloway sa 18 koševa i pet skokova. Kod domaćina je uvjerljivo najbolji bio Ivanović sa 31 košem.

Cibona je ovom pobjedom došla do omjera 18:6, čime je zauzela drugo mjesto, iza Partizana, i još im samo jedna pobjeda osigurava završni plasman. U sljedećem kolu dočekuju upravo Partizan, dok u zadnjem kolu gostuju u Domžalama.