DOIGRAVANjE

Cibona slomila Šibenik i izborila plasman u finale

10.05.2017 u 20:39

Košarkaši Cibone prvi su finalisti ovogodišnjeg doigravanja prvenstva Hrvatske, oni su u drugoj polufinalnoj utakmici u KC Dražen Petrović svladali Šibenik sa 72-66 (22-20, 18-12, 19-18, 13-16) i tako prošli dalje s omjerom 2-0 u pobjedama.

Cibona je opipljiviju prednost stvorila u drugoj četvrtini i potom ju relativno lagano održavala tijekom nastavka. Gosti iz Šibenika zaprijetili su sredinom trećeg dijela smanjivši na 47-46, ali Cibona je nakon minute odmora reagirala serijom 6-0 i ponovno se odmaknula na sigurniju prednost.

Željko Šakić je sa 22 koša i 15 skokova bio najbolji u redovima Cibone, dok je Roko Badžim sa 16 poena bio najefikasniji kod Šibenika.

Cibona će u finalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Cedevita - Split u kojemu je trenutačno 1-0 za Cedevitu, a druga utakmica ovih suparnika na programu je u četvrtak u Zagrebu (20 sati).