ABA LIGA

Cibona preokretom do minimalne pobjede protiv Igokee

17.12.2022 u 22:05

Košarkaši Cibone preokretom su došli do vrijedne pobjede svladavši u subotnjoj utakmici 11. kola ABA lige Igokeu iz Aleksandrovca s minimalnih 77-76 (13-18, 20-23, 23-15, 21-20) pred svojim navijačima u KC 'Dražen Petrović'

Hrvatski prvak je veći dio utakmice proveo loveći zaostatak, a dobra igra u trećoj četvrtini dovela je izabranike Josipa Sesara do izjednačenja (56-56) uoči posljednjih deset minuta utakmice.

Gosti su u zadnje četiri i pol minute ušli sa šest koševa prednosti (64-70), ali je Cibona u sljedeće tri minute odgovorila sa devet uzastopnih poena i povela sa 73-70. Igokea je serijom 4-0 ponovno došla do minimalne prednosti 32 sekunde prije kraja, da bi 20 sekundi prije sirene Borna Kapusta pogodio tricu za Ciboninih +2 (76-74).

Pobjednika su odlučila slobodna bacanja. Šest sekundi prije kraja Marko Jošilo je pogodio jedno od dva bacanja, potom je na drugoj strani to ponovio Filip Bundović za 77-75, da bi u posljednjem napadu Igokee Jošilo fauliran u skoku te tako dobio priliku odvesti u produžetak. Pogodio je prvo bacanje, ali promašio drugo, pa je Cibona prekinula niz od pet uzastopnih poraza u regionalnom natjecanju.

Slovenac Blaž Mesiček je predvodio strijelce Cibone sa 19 koševa. Aranitović je ubacio 16, a Bundović 12 poena. Kod Igokee su po 15 koševa postigli Tanasković, Crawford i Đorđević.

Cibona je privremeno skočila na deveto mjesto s učinkom 4-7, dok je Igokea sa 5-6 na sedmoj poziciji. Vodeći trojac s učinkom 8-2 čine Partizan, Cedevita Olimpija i FMP. Zadar je na četvrtom mjestu sa 7-4, a Split drži 12. poziciju sa 3-8.