• Zadnja izmjena 28.09.2009 10:53
  • Objavljeno 28.09.2009 u 10:38
Zadar - Uniks, Rok Stipčević

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Vladimir Ivanov

Najbolji hrvatski košarkaši klubovi gostuju na jakim turnirima u BiH i Italiji, odakle dolaze lijepe vijesti. Zadar je osvojio turnir pobijedivši domaćina Snaidero, dok je Cibona pobjedom protiv grčkog Panioniosa otvorila turnir u Sarajevu

Cibona je Grke svladala s uvjerljivih 86:71, a 'vukovi' su sav posao obavili do poluvremena, kada su vodili s nedostižnih 16 koševa razlike. Najbolji pojedinac sastava Velimira Perasovića bio je, prenosi Košarka.hr, Marin Rozić sa 20 koševa i devet skokova, dok su se u dobrom izdanju pokazali i novi američki bekovi Gordon (17) i Graves (14). Na turniru još nastupaju Fenerbahče i Bosna, a sljedeći susret Cibona će odigrati protiv domaćina u ponedjeljak u 20 sati.

Zadar je svoj posao već obavio. Sagadinova momčad predvođena Rokom Stipčevićem osvojila je memorijalni turnir Rino Snaidero koji se odigrao u Udinama. U finalu je protivnik bio Snaidero koji je također slomljen već nakon 20 minuta (47:28). Ostatak dvoboja bio je odrađivanje posla, a do konačnih 75:60 s 25 poena (trice 7/8!) zadrane je predvodio Rok Stipčević. Ružić je dodao 14, Perić 13, a Boisa 12. Stipčević je proglašen najboljim igračem i strijelcem turnira na kojemu je treće mjesto osvojio beogradski FMP, a zadnje austrijski Kapfenberg.