MAXtv prva liga - 36. kolo

Cibalia u dodatne kvalifikacije, Split se porazom oprostio od MAXtv Prve lige

26.05.2017 u 21:57

U petak su igrane dvije utakmice u kojima se odlučivalo o plasmanu na dnu tablice. Cibalia je remijem protiv Lokomotive zadržala deveto mjesto, dok je Split poražen od Osijeka

Uoči posljednjeg, 36. kola MAXtv Prve lige, jasno je bilo da će Split ispasti iz lige, dok je upitno bilo hoće li Cibalia u dodatne kvalifikacije ili i ona seli u niži rang. Za takav rasplet Cibalia je trebala izgubiti od Lokomotive, dok je Split morao pobijediti Osijek na svom stadionu.

I po Cibaliju je krenulo loše jer gosti iz Zagreba, iako u izmijenjenom i pomlađenom sastavu, u prvom su dijelu bili bolji i pravo je čudo da su na odmor otišli samo s jednim pogotkom.

• +7
MAXtv 1. HNL, 36. kolo, HNK Cibalia - NK Lokomotiva Izvor: Pixsell / Autor: Marko Mrkonjic/PIXSELL

Strijelac prekrasnog gola bio je Doležal, a potom je vratnicu pogodio i Karimi.

U 31. minuti odličnu priliku imao je i Halilović, no na odmor se otišlo rezultatom 0:1.

U nastavku Cibalia je zaigrala bolje, počeli su češće dolaziti pred gol Šempera, a nagovještaj rezultatske promjene bila je Pervanova 'bomba' s preko 30 metara koju je zaustavila vratnica.

Isti igrač prijetio je i koju minutu kasnije, ali lopta je ovog puta prošla kraj gola.

Potom je u 20-ak sekundi Mišić imao dvije prilike, a pravo olakšanje među domaće navijače stiglo je u 75. minuti kada je Baša odlično reagirao na nespretno Majstorovićevo izbijanje i kada je pospremio loptu iza Šempera za 1:1.

Na kraju je u Vinkovce stigla i vijest o pobjedi Osijeka i u tom trenutku nastupilo je potpuno olakšanje za Cibaliju.

Strijelac za Zekićevu momčad bio je Knežević.

Doduše, za Bartolovićevu momčad sezona još nije gotova jer 4. i 7. lipnja igrat će dodatne kvalifikacije s drugoplasiranom momčadi Druge HNL.