S(P)RETNI KOPRIVNIČANI

Cibalia bila blizu iznenađenja pa joj presudio bizaran autogol

05.08.2017 u 23:29

Nogometaši Slaven Belupa su u Koprivnici svladali Cibaliju 2:1 u sklopu četvrtog kola Hrvatski Telekom Prve lige

U Koprivnici se nije dogodilo iznenađenje i Slaven je došao do treće pobjede u prvenstvu zahvaljujući kojom se bodovno izjednačio na vrhu s Rijekom koja ima utakmicu manje (ponedjeljak s Osijekom). S druge strane Cibalia je i dalje bez boda iako je i ovoga puta bila blizu no presudio je smiješni autogol.

Od prve minute je koprivnička momčad dominirala, pritiskala, kreirala prilike i promašivala. Cibalia je rijetko prelazila na domaću polovicu, ali je na odmor otišla čiste mreže.

No zid Vinkovčana u nastavku nije dugo držao. Trebotić je u 48. minuti fenomenalno asistirao za Ivanovskog koji je izbjegao zaleđe te se našao ispred golmana Cibalije kojeg je odmah lobao. Treći pogodak makedonskog napadača u zadnja tri kola.

Slaven Belupo-Cibalia 1:0, Ivanovski 48'

Nakon primljenog gola probudili su se gosti. Uslijedilo je njihovo sjajno razdoblje na utakmici, a u tim trenucima domaćina je spašavao golman Marković. No i Slavenov vratar je bio nemoćan u 69. minuti. Musa je srušio raspoloženog Štrkalja, a precizan s bijele točke bio je Pervan.

Slaven Belupo-Cibalia 1:1, Pervan 70' (11m)

Poslije toga Cibalia se opet povukla, a u 79. ju je napustila i sreća. Bio je to jedan ubačaj Katića u kazneni prostor, a golman Brkić boksao je loptu koja je u glavu pogodila suigrača Peričića od koje se odbila u mrežu. Bizaran autogol koji je na kraju presudio pobjednika.

Slaven Belupo-Cibalia 2:1, Peričić 78' (autogol)

Rudeš-Inter Zaprešić0:2
Slaven Belupo-Cibalia2:1