polufinale liga kupa

Chelsea na svom Stamford Bridgeu bolji od Tottenhama u prvoj utakmici polufinala Liga kupa

05.01.2022 u 23:16

U prvom susretu polufinala engleskog nogometnog Liga kupa Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Tottenham 2:0

'Bluesi' su do pobjede 2:0 stigli golom Kaija Havertza u 5. minuti, te autogolom braniča Spursa Bena Daviesa u 34. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za Chelsea od 73. minute. Domaćin je bio oslabljen neigranjem N'Gola Kantea i Thiaga Silve koji su bili pozitivni na Covid objavili su iz kluba prije utakmice.

Uzvratni susret je 12. siječnja.

Prva utakmica polufinala između Arsenala i Liverpoola, koja se trebala igrati u četvrtak (6. siječnja) u Londonu, odgođena je zbog rasta broja zaraženih koronavirusom u sastavu Liverpoola.

'Redsi' su u utorak zatražili odgodu, a u srijedu je Engleska nogometna liga (EFL) tom zahtjevu i udovoljila.

Tako će se prva utakmica ovoga para igrati 13. siječnja u Liverpoolu, dok će se uzvrat igrati 20. siječnja u Londonu.