Premier liga

Chelsea gubio u londonskom derbiju od Arsenala, a onda u dramatičnih zadnjih deset minuta došao do čudesnog preokreta

29.12.2019 u 17:28

U derbiju 20. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na gostovanju pobijedio Arsenal s 2:1 okrenuvši rezultat u posljednjih 10 minuta utakmice.

Bila je to prva utakmica u kojoj su "Bluesi" stigli do pobjede protiv Arsenala nakon što su gubili na poluvremenu. U dosadašnjih 15 takvih situacija, Arsenal je slavio 11 puta, a četiri susreta su završila bez pobjednika.

Zanimljivo, bio je to i četvrti uzastopni domaći poraz "Topnika" u svim natjecanjima što im se nije dogodilo od 1959. godine.

• +55
Arsenal - Chelsea Izvor: EPA / Autor: NEIL HALL

Domaćin je poveo u 13. minuti golom Pierrea-Emericka Aubameyanga i sve do 83. minute "Topnici" su držali vodstvo. No, tada je Bernd Leno katastrofalnom reakcijom poklonio gostima pogodak. Mason Mount je ubacio loptu iz slobodnog udarca, Leno je pokušao boksati, ali je promašio i Jorginho je iskoristio poklon pogodivši u praznu mrežu za 1-1.

Četiri minute kasnije gosti su izveli sjajnu kontru koju je svojim 12. golom ove sezone okrunio Tammy Abraham. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 70. minute.

U preostala dva susreta večeras se sastaju Liverpool - Wolverhampton (17.30), te Manchester City - Sheffield United (19.00).

Na ljestvici vodi Liverpool s 52 boda, Leicester City ima 42, a Manchester City 38 bodova.

Chelsea je na četvrtom mjestu s 35 bodova, dok Arsenal drži skromno 12. mjesto s 24 bodova.