SPLIT PAO U ŠIBENIKU

Cedevita slavila u Zadru, Cibona lako s 'mravima'

16.04.2016 u 21:52

U derbiju 5. kola A-1 Lige za prvaka košarkaši Cedevite su u dvorani na Višnjiku svladali Zadar sa 67-57 (23-15, 9-15, 21-16, 14-11) i ostali jedina neporažena momčad hrvatskog prvenstva

U ne pretjerano lijepoj utakmici, u kojoj nijedna momčad nije bila posebno napadački raspoložena, a Zadar samo jednom bio u vodstvu (39-38 u 25. minuti), Cedevita je potvrdila svoju nadmoć limitirajući domaće na samo 57 koševa.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i u 10. minuti imali +11 (23-12). Zadrani su se vratili dobrom obranom u drugoj četvrtini, u kojoj su ostavili Cedevitu na samo devet koševa. Ipak, momčad Veljka Mršića je u nastavku dokazala kvalitetu, a odlučujuću prednost stvorila u početnih pet minuta posljednje dionice, kad su Zadrani uspjeli postići samo dva koša s crte za slobodna bacanja, a gosti stigli do najuvjerljivije prednosti (60-48), koju su uspjeli zadržati do kraja utakmice.

James White sa 14 koševa i Jacob Pullen s 13 poena bili su najefikasniji igrači pobjedničke momčadi, dok su kod domaćih po 14 ubacili Ivan Marinković i Boris Barać.

Košarkaši Cibone s uvjerljivih su 107-88 svladali Zagreb u gradskom derbiju odigranom u subotu u KC Dražen Petrović, a najveće iznenađenje 5. kola A-1 Lige za prvaka priredio je Šibenik koji je na svom Baldekinu stigao do prve pobjede svladavši Split s 90-84 u produžetku.

Junak pobjede Šibenčana bio je Domagoj Bašić koji je pogodio tricu za 77-77 na isteku 40. minute, čime je donio svojoj momčadi mogućnost da se izbori za prvu pobjedu u Ligi za prvaka. Bašić je s 28 koševa bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi, dok je Ante Đugum postigao 23 poena uz 11 skokova za Splićane.

Cibona je u malom gradskom derbiju pokazala kvalitetu više u odnosu na Zagreb te slavila sa 107-88. Najbolji igrač utakmice bio je Cibonin bek James Florence koji je postigao 32 koša uz četiri asistencije, a Ante Žižić je uz 18 poena imao i 14 skokova. Luka Božić je sa 16 koševa bio najbolji strijelac Zagreba, dok je Miralem Halilović uz 11 koševa imao i 12 skokova.

Iskusni centar Šime Špralja je s 25 koševa predvodio riječki Kvarner 2010 do pobjede 91-80 u Velikoj Gorici. Mauro Veljačić je uz 18 koševa podijelio sedam asistencija, a Paolo Marinelli je spojio 16 poena i osam asistencija. Marin Zrnić je s 21 košem bio najbolji strijelac Gorice.