SVE SE ZAKMPLICIRALO

Cedevita nemoćna u Malagi, veliki trijumf Zvezde

14.01.2016 u 22:33

U susretu trećeg kola E skupine TOP 16 Eurolige, košarkaši Cedevite su na gostovanju u Malagi izgubili od Unicaje 67-90 (14-27, 17-25, 19-19, 17-19) upisavši i drugi poraz u drugom krugu natjecanja

Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj je hrvatski prvak od prve minute bio u podređenom položaju. Unicaja je otvorila utakmicu vodstvom 5-0. Ubrzo je bilo 18-8, a koncem prve četvrtine i 27-11. U drugoj dionici španjolski sastav je imao i više od 20 koševa prednosti (52-31). Cedevita je najbolje odigrala treću četvrtinu, jedinu koju nije izgubila (19-19), no u zadnjih 10 minuta Unicaja je ponovo dominirala i taj dio igre dobila sa 19-17 za konačnih +23 koša razlike.

Unicaju su do druge pobjede predvodili Mindaugas Kuzminskas sa 17 koševa i pet skokova, Daniel Diez sa 16 koševa i četiri skoka, te Carlos Suarez sa 11 koševa i četiri skoka. Kod Cedevite samo su dvojica igrača imala dvoznamenkasti broj koševa - Luka Babić je zabio 24 koša, dok je Jacobn Pullen ubacio 16 koševa.

Večeras su odigrane još dvije utakmice iz ove skupine. Fenerbahče je u sudaru dviju neporaženih momčadi porazio Lokomotiv 85-79, dok je Crvena zvezda priredila iznenađenje pobijedivši u Ateni Panathinaikos 74-63.

Fener su do treće pobjede predvodili Bogdan Bogdanović sa 18 i Jan Vesely sa 17 koševa. U redovima ruskog sastava istaknuo se Victor Claver sa 21 košem. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Dontaye Draper je zabio 10 koševa.

Beogradski sastav su do prve pobjede u skupini predvodili Maik Zirbes sa 12, te Branko Lazić i Vladimir Štimac sa po 11 koševa. Kod Panathinaikosa najefikasniji je bio James Gist sa 15 koševa.