SIGURNO ZABIO

Cavanijev gol donio novu pobjedu PSG-u!

25.09.2013 u 21:20

Nogometaši PSG-a slavili su na gostovanju kod Valenciennesa s 1-0, dok je Monaco kod kuće pobijedio Bastiu u 7. kolo francuskog nogometnog prvenstva

U prethodnih deset ligaških okršaja između ovih klubova postignuto je ukupno čak 39 golova, ali ove srijede je sve odlučeno jednim pogotkom čiji je autor u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena bio Edinson Cavani. Brzi kontranapad gostiju iz Pariza zaključen je asistencijom Zlatana Ibrahimovića i trećim ovosezonskim prvenstvenom pogotkom urugvajskog napadača.

Za PSG je ovo četvrta ligaška pobjeda i sada s 15 bodova drži prvo mjesto, ali još večeras se na čelo može vratiti Monaco koji kasnije igra protiv Bastije. Valenciennes je, pak, u sezonu startao pobjedom protiv Toulousea, a nakon toga je nanizao šest poraza.

Do prve je pobjede došao Ajaccio koji je pred svojim navijačima nadigrao Lyon s 2-1, tako da je jedina momčad bez trijumfa u novoj sezoni ostao Sochaux koji je u ovom kolu teško stradao u gostima kod Guingampa (5-1). Bordeaux je na svome Chaban-Delmasu odigrao 0-0 protiv Reimsa, a potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertic je odigrao svih 90 minuta za domaće.

Le Championnat, 7. kolo:

Ajaccio - Lyon 2-1 (Arrache 18, Camara 70 / Malbranque 56)

Bordeaux - Reims 0-0

Guingamp - Sochaux 5-1 (Mandanne 9, Beauvue 17, Atik 33, Sankhare 70, Langil 90+3 / Bakambu 47)

Nantes - Nice 2-0 (Đorđević 27, Aristeguieta 88)

Toulouse - Lorient 1-0 (Braithwaite 71)

Valenciennes - PSG 0-1 (Cavani 45+2)