MOTO GP

Casey Stoner slavio i u Australiji

18.10.2009 u 11:53

Domaći motociklist Casey Stoner pobijedio je na Velikoj nagradi Australije na Phillip Islandu u najjačoj, MotoGP-u, dok je svjetski prvak Talijan Valentino Rossi ciljem prošao kao drugi

Stoner je ove sezone imao stanku od tri mjeseca zbog misteriozne bolesti, prije dva tjedna je bio drugi u Portugalu, a sada je pobijedio na domaćoj stazi. Španjolac Dani Pedrosa bio je treći, a njegov sunarodnjak Jorge Lorenzo pao je već u prvom krugu i izgubio gotovo sve šanse za naslov. Dvije utrke prije kraja Rossi ima 18 bodova više Lorenza.

U klasi do 250 ccm slavio je Talijan Marco Simoncelli (Gilera), koji sada za vodećim Japancem Hiroshiem Aoyamom (Honda) zaostaje 12 bodova, dok je u najslabijoj klasi trijumfirao Španjolac Julian Simon te tako dvije utrke prije kraja osvojio naslov svjetskog prvaka.