FIFA_SP_2018.svg

gol i asistencija

Brazilci na Neymarov pogon preko Meksikanaca stigli do četvrtfinala SP-a

Nogometaši Brazila plasirali su se u četvrtfinale SP u Rusiji nakon što su u ponedjeljak u Samari u osmini finala svladali Meksiko 2:0 golovima Neymara (51) i Roberta Firmina (88)...

Brazil je napokon u Rusiji igrao brzo i učinkovito, a najbolji igrač susreta bio je Neymar, koji je zabio vodeći gol te je asistirao za gol za konačnih 2:0.

Meksikanci su dobro izgledali samo u prvih 20-tak minuta. Iz tog razdoblja dobre meksičke igre treba izdvojiti obećavajući kontranapad u 18. minuti, ali je udarac Hirvinga Lozana sa ruba 16-erca završio u bloku. Četiri minute kasnije opet Meksikanci pokušavaju sa ruba kaznenog prostora. Ovaj puta je opalio Herrera, ali ponovno u brazilski blok.

Nakon toga Brazilci su preuzeli inicijativu. U 25. minuti Neymar si je driblingom stvorio prostor, ali bio je previše iskosa i vratar Ochoa je to zaustavio. Još bolja prigoda za Brazil u 33. minuti. Gabriel Jesus je unutar 16-erca 'izmiješao' protivničku obranu i opalio ravno u golmana Ochou, a na odbijenu loptu natrčao je Coutinho, ali njegov udarac je blokiran.

U nastavku Brazil pojačava ritam i Coutinho u 48. minuti puca sa 15 metara, ali Ochoa je opet na mjestu. No, u 51. minuti Brazil napokon vodi. Akciju je na vrhu 16-erca poveo Neymar i potom je petom odigrao za Williana, koji ubacuje na drugu vratnicu a Neymar trese mrežu.

Nakon toga još dvije prigode za Brazil. U 59. minuti udarac Paulinha sa 15 metara brani Ochoa, a u 63. minuti meksički golman zaustavlja odličan udarac Williana sa ruba 16-erca. Pobjeda Brazila potvrđena je u 88. minuti. Neymar je poveo polukontru i servirao je loptu za Roberta Firmina koji ju sa dva metra šalje u mrežu.

• +16
SP 2018., osmina finala: Brazil - Meksiko Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Bio je to peti susret na Brazila i Meksika na svjetskim prvenstvima i četvrta pobjeda Brazila, uz ukupnu gol-razliku 13:0 (SP 2018. Brazil - Meksiko 2:0, SP 2014. Brazil - Meksiko 0:0, SP 1962. Brazil - Meksiko 2:0, SP 1954. Brazil - Meksiko 5:0, SP 1950. Brazil - Meksiko 4:0).

BRAZIL - MEKSIKO 2:0

BRAZIL: Alisson, Fagner, T. Silva, Miranda, Filipe Luis, Paulinho (Fernandinho 80), Casemiro, Coutinho (Firmino 86), Willian (Marquinhos 90+1), Jesus, Neymar.

MEKSIKO: Ochoa, Alvarez (Dos Santos 55), Salcedo, Ayala, Gallardo, Herrera, Marquez (Layun 46), Guardado, Vela, Javier Hernandez (Jimenez 60), Lozano.

STRIJELCI: 1:0 Neymar (51), 2:0 Roberto Firmino (88).

SUDAC: Gianluca Rocchi (ITA)

STADION: Kozmos Arena

GLEDATELJA: 41.000