ARGENTINI TREĆI TRIJUMF

Bosni pobjeda za oproštaj, Nigerija prošla dalje

25.06.2014 u 18:38

U odlučujućim utakmicama skupine F Argentina je stigla do stopostotnog učinka pobjedom protiv Nigerije 3:2, dok se Bosna i Hercegovina oprostila od Svjetskog prvenstva trijumfom 3:1 protiv Irana...

Skupina F:

Bosna i Hercegovina - Iran 3:1 (Džeko 23, Pjanić 59, Vršajević 83 / Ghoochannejhad 82)

Argentina - Nigerija 3:2 (Messi 3, 45, Rojo 50 / Musa 4, 47)

U posljednjem kolu skupine F Argentina će pokušati održati prvo mjesto na ljestvici, a Nigerija i Iran se bore za prolazak dalje.

Argentina je bila ta koja je povela golom Messija u trećoj minuti, ali Musa je uzvratio već u četvrtoj. Na drugom je susretu Edin Džeko pogodio za Bih u 23. minuti. Zabio je napadač Manchester Cityja preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u 23. minuti.

U 45. minuti Messi je ponovo zabio, iz slobodnjaka, svoj četvrti gol na prvenstva, a Argentina povela 2:1.

S tim se rezultatima otišlo na poluvrijeme.

Već na početku drugog dijela Musa je uzvratio svojim drugim golom, ali Rojo je odmah uzvratio za 3:2.

U 59. minuti Pjanić je udvostručio prednost Bosne i Hercegovine, preciznim udarcem u suprotni kut. U 82. minuti Iranu je vratio nadu Ghoochannejhad, no Vršajević je odmah vratio prednost Zmajevima i potvrdio osvajanje tri boda. Argentina je očuvala prednost i završava SP s čistih 9 bodova.