bundesliga

Borussija (D) minimalnom pobjedom održala priključak s vodećim Bayernom; Red Bull Leipzig utrpao čak šest golova

13.03.2022 u 21:20

Borussia Dortmund pred svojim je navijačima s minimalnih 1:0 pobijedila Arminiju Bielefeld i tako smanjila zaostatak za vodećim Bayernom na sedam bodova uz utakmicu manje...

Marius Wolf je u 21. minuti zatresao mrežu gostiju, što je bilo dovoljno za pobjedu jer je Borussijina obrana uspjela odigrati utakmicu bez primljenog gola. U toj je obrani svoje mjesto od prve do posljednje minute imao i povremeni hrvatski reprezentativac Marin Pongračić.

Eintracht je u Frankfurtu preokretom došao do pobjede nad Bochumom. Gosti su poveli u 19. minuti golom Poltera. Izjednačenje je donio autogol Mašovića u 46. minuti, a pobjedu domaćoj momčadi donio je Kamada u 52. minuti.

Kristijan Jakić je bio u početnoj postavi Eintrachta i igrao do 87. minute.

• +5
Borussia (D) - Arminia, Bundesliga, 13.3.2022. Izvor: EPA / Autor: FRIEDEMANN VOGEL

Eintracht je pobjedom došao na 9. poziciju s 37 bodova, a Bochum je s 32 boda na 11. mjestu.

Nogometaši Kölna slavili su na gostovanju u Leverkusenu 1:0 i tako zaoštrili borbu za mjesta koja vode u Ligu prvaka. Pobjednički gol postigao je Schindler u 67. minuti.

Köln je desetom pobjedom u sezoni došao do 39 bodova i nalazi se na sedmoj poziciji. Bayer je sedmim prvenstvenim porazom ostao na trećem mjestu i ima samo bod ispred Freiburga i Hoffenheima.

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 26. kola njemačke Bundeslige Red Bull Leipzig je s visokih 6:1 svladao domaći Gruether Fürth.

Domaća momčad je povela u 4. minuti golom Lewelinga, a to je razljutilo goste pa su im do kraja utakmice napunili mrežu. Šest različitih igrača postizalo je golove: Andre Silva (17), Forberg (32), Laimer (35), Henrichs (45), Simakan (59) i Nkunku (69).

Joško Gvardiol je bio u početnoj postavi RB Leipziga i igrao je do 59. minute.

RB Leipzig je s 44 boda došao na četvrto mjesto, a isti broj bodova imaju Freiburg i Hoffenheim uz lošiju gol-razliku. Jedan bod više ima trećeplasirani Bayer Leverkusen.