francuska liga

[FOTO] Lovro Majer zabio i asistirao u velikoj gostujućoj pobjedi Rennesa kod Lyona; plasman u Ligu prvaka sve je bliže...

13.03.2022 u 19:28

Nogometaši Rennesa u nedjelju su u Lyonu ostvarili četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu svladavši domaći Olympique 4:2. Hrvatski reprezentativac Lovro Majer zabio je treći gol za Rennes, a potom je i asistirao Terrieru koji je zabio četvrti gol

Rennes je poveo u 11. minuti golom Bourigeauda, a na 2:0 povisio je Santamaria u 13. minuti. Nakon pogreške domaće obrane Lovro Majer je u prvoj minuti sučevog dodatka na kraju prvog poluvremena svladao domaćeg golmana za 3:0. Već u 49. minuti Rennes je došao i do četvrtog gola. Asistent je bio naš Lovro Majer, a strijelac Terrier koji je s dvadesetak metara snažnim i preciznim udarcem pogodio gornji desni kut.

Do kraja utakmice domaća momčad je uspjela ublažiti poraz. U 59. minuti Traore je pokušao spriječiti gol domaće momčadi, ali je poslao loptu u svoju mrežu, a u 82. minuti je Moussa Dembele realizirao kazneni udarac.

• +7
Lyon - Rennes, francuska liga, 13.3.2022. Izvor: Profimedia / Autor: JEFF PACHOUD / AFP / Profimedia

Lovro Majer je igrao do 66. minute za Rennes koji se 15. ovosezonskom pobjedom trenutačno izdigao na treće mjesto s 49 bodova, samo bodom manje od drugoplasirane Nice. Prve dvije momčadi iz francuskog prvenstva izborit će izravan plasman u Ligu prvaka. Vodeći PSG ima 65 bodova nakon što je u prvoj nedjeljnoj utakmici s 3:0 pobijedio posljednji Bordeaux, a golove su zabili Mbappe (24), Neymar (52) i Paredes (61).

• +5
PSG - Bordeaux, Ligue 1, 2021/22. Izvor: Profimedia / Autor: Alain JOCARD / AFP / Profimedia

U utakmici momčadi koje se bore za opstanak u elitnom razredu francuskog klupskog nogometa Lorient je ostvario važnu 2:0 pobjedu na gostovanju kod Clermonta. Kone (72) i Petrot (76) bili su strijelci za goste koji su pobjedom izašli iz opasne zone i s 27 bodova zasjeli na 17. poziciju, gurnuvši na 18. poziciju St. Etienne koji ima 26 bodova. Clermont (28) i Troyes (28) su sada samo jedan bod ispred Lorienta.

Važnu pobjedu ostvario je i Reims na gostovanju u Angersu. Gol vrijedan tri boda postigao je Flips u 24. minuti. Reims je s 35 bodova skočio na 12. mjesto, a Angers je s 29 bodova ostao samo tri boda od opasne zone.

Strasbourg je svladao Monaco 1:0 golom Djikua (23).