PULSKA 'HOBOTNICA'

Borbena Istra i sjajni Iveša zaustavili Dinamo u Puli

22.08.2015 u 23:07

Dinamo na gostovanju u Puli nije uspio upisati novu pobjedu u MAXtv Prvoj ligi

Istra 1961 i Dinamo odigrali su dobru utakmicu koja je završila s konačnih 1:1. Dinamo je očekivano kreirao više prilika i načelno može biti manje zadovoljan osvojenim bodom, ali i Istra je mogla šokirati prvake i razveseliti lijepo popunjene tribine svoje Drosine.

Uvjerljivo najbolji pojedinac susreta bio je domaći vratar Vanja Iveša koji se počeo isticati već u 10. minuti kada je obranio dva zahtjevna vezana udarca Henriquezu. U 19. je Istra povela.

Večeras odlični Zlomislić je s ruba kaznenog prostora prizemnim udarcem svladao Dinamovog Portugalca Eduarda i pohrlio na slavlje prema domaćoj tribini. Istra je pokazala zube, ali bilo je jasno da će Dinamo uzvratiti.

Nova promjena rezultata došla je u 34. minuti kada je Antolić dobro proigrao Ćorića koji lijepo cilja suprotni kut sada nemoćnog Iveše. Domaći vratar do kraja poluvremena upisao je još tri efektne obrane, a domaći strateg Pamić mogao je biti zadovoljan rasporedom svoje momčadi koja je dobro odlijevala boljem protivniku.

U nastavku je Istra zaprijetila dalekometnim udarcem, no ttada je krenula kanonada plavih koja je do kraja istaknula dvometraša među vratnicama Istre. 'Zaključao' je svoju mrežu, a kulminacija je došla u 81. minuti kada je nadmudrio Fernandesa u situaciji jedan na jedan i sačuvao svojoj Istri bod.

Njegov kolega s druge strane Eduarda solidno je odradio poosao, a utakmicu će pamtiti po trenutku sredinom nastavka u kojemu mu je u blizi eksplodirala petarda bačena iz sektora gdje su bili BBB-i. Izazvalo je to kraći prekid, ali srećom bolna grimasa na licu Portugalca uskoro je nestala i ova prvorazredna glupost neće ostaviti posljedice na Eduarda.

Puležani na kraju mogu i žaliti, jer su u 86. minuti razvili brzu kontru preko Zlomislića koji idealno upošljava Kasalicu u matnoj situaciji. No, nije želio pucati lijevom, pa je ipak izborio udarac desnom, no i promašio suprotan kut. Da je Istra slavila izjednačila bi se na vrhu s Dinamom, ovako nakon konačnih 1:1 dijeli četvrtu poziciju s Interom i zaostaje tri boda za prvakom.

Split Rijeka 0:2
Istra 1961 Dinamo Zagreb 1:1