• Objavljeno 03.03.2010 u 20:38
hrv

hrv

Izvor: tportal.hr / Autor: -

Nakon što se hrvatska nogometna reprezentacija nije uspjela plasirati na SP u Južnoj Africi, pred izabranicima Slavena Bilića je novi ciklus koji će započeti prijateljskom utakmicom u Bruxellesu protiv Belgije

Zahvaljujući prekrasnom pogotku Nike Kranjčara, hrvatska je nogometna reprezentacija u prvoj utakmici u 2010. godini pobijedila u Bruxellesu Belgiju.

Završetak utakmice u Bruxellesu.

90. minuta - u jednom duelu Srna se ozlijedio i morao izaći s terena, a umjesto njega je ušao Gabrić.

89. minuta - bliži se polako kraj utakmice. Domaćini pokušavaju u tim posljednjim trenucima doći do izjednačujućeg pogotka, ali bezuspješno.

86. minuta - Sonck spušta za Carcela koji se sručio u kazneni prostor, ali Ćorluka uklizava i lopta odlazi u kazneni prostor.

83. minuta - izlazi Vukojević, ulazi Dujmović

79. minuta - odlična kontra, Pranjić je ubacio do Mandžukića koji je zakasnio na loptu, a bio je metar od gola.

78. minuta - greška Lovrena, Carcela se našao sam pred Runjom, ali je jedan hrvatski branič u posljednji čas spriječio gol

74. minuta - Hazard puca iz slobodnog udarca i pogađa vratnicu.

65. minuta - nove izmjene u Hrvatskoj, ušli su Pranjić i Mandžukić umjesto Modrića i Mate Bilića.

Krasan pogodak Kranjčara koji je potegao sa nekih 20 metara neobranjivo u kut gola.

63. minuta - 0:1 gol Kranjčara

60. minuta - žuti karton za Vukojevića.

57. minuta - Bilić radi izmjene. Umjesto Križanca ulazi Rakitić, a umjeto Olića Eduardo.

56. minuta - odlična prilika za Hrvatsku. Srna je probio desnu stranu, ubacio do Modrića koji sa 10-tak metara puca loše.

54. minuta - najbolja prilika na utakmici. Van Damme je glavom spustio loptu do Vermaelena koji iz blizine puca iznad gola Runje.

50. minuta - oštar start na Vukojeviću. Ležao je neko vrijeme, no digao se te će nastaviti utakmicu.

Izmjena u redovima hrvatske reprezentacije. Ušao je Lovren umjesto Šimunića. A izmjena je i u belgijskim redovima, ušao je Sonck umjesto Martensa.

45. minuta - završilo prvo poluvrijeme utakmice u Bruxellesu.Bez nekih velikih prilika, pa tako i bez pogodaka.

42. minuta - Martens puca s vrha šesnaesterca, no pogađa Srnu.

40. minuta - Modrić je ukrao loptu, ušao u šesnaesterac i ubacio do Bilića koji sa sedam metara gađa iznad gola.

39. minuta - Witsel puca iz slobodnog udarca, ali pogađa živi zid.

36. minuta - odličan ubačaj Belgijanaca, Lukaku se našao između dva hrvatska braniča, ali na vrijeme je s gola izašao Runje i uhvatio loptu.

34. minuta - Modrićev pokušaj ubačaja otišao je daleko van igrališta.

30. minuta -  ubačaj sa strane, Srna puca glavom, ali slabo

28. minuta - neugodno je bilo pred Runjom, stvorila se gužva, ali je lopta izbačena u korner.

25. minuta - prilika za Belgiju, nakon slobodnjaka, ali je Ćorluka sve riješio izbacivši loptu u korner.

22. minuta - Kranjčar sjajno je uposlio Čalu, ali se s lijeve strane izbliza Čale odlučio na dodavanje umjesto udarac prema golu.

19. minuta - prva ozbiljnija prilika Belgije. Lukaku je ubacio za Hazarda, ali nije ispio ubaciti u kazneni prostor.

13. minuta - prvi korner za Hrvatsku, ubačaj u pet metara gdje je bio Olić, ali Belgijanci uspjevaju izbaciti loptu.

I domaćini su se probudili pa tako u 11. minuti Witsel puca, ali iznad gola.

Igrači izbornika Bilića dimaju više looptu u nogama i pokušavaju povezati konce igre, ali bez nekih konkretnijih rezultata.

Uvodnih pet minuta prošlo je klasičnom ispitivanju snaga i igri na sredini terena bez nekih prilika.

1. minuta - Kranjčar prvi zaprijetio sa nekih 20-tak metara, no bez opasnosti za belgijskog golmana.

Započela je utakmica, a Hrvatska ima prvi napad.

Nakon odsviranih himni, uskoro će započeti prijateljska utakmica između Belgije i Hrvatske.