nba liga

Bogdanović bivšima zabio 14 koševa, Šarić slab, katastrofa Benderovih Sunsa

19.10.2017 u 09:56

Drugog dana nove sezone u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu NBA na parket su izašla trojica hrvatskih igrača, a pobjedi se mogao radovati samo Bojan Bogdanović u dresu Indiana Pacersa...

Pacersi su u svojoj prvoj utakmici sezone na domaćem terenu svladali Bogdanovićevu bivšu momčad Brooklyn Netse 140:131, a hrvatski je reprezentativac za 29 minuta provedenih na terenu ubacio 14 koševa (šut za dva 4-6, trica 1-3, slobodna bacanja 3-3).

Autor: youtube

Dario Šarić je u dresu Philadelphia 76ersa sezonu otvorio 115:120 porazom na gostovanju kod Washington Wizardsa. Naš je reprezentativac u igru ušao s klupe te je za 22 minute imao skroman učinak od tri koša (šut za dva 1-3, trica 0-2, slobodna bacanja 1-1) uz tri skoka, dvije asistencije i jednu blokadu.

Dragan Bender je s Phoenix Sunsima doživio težak domaći poraz 76:124 od Portland Trail Blazersa, a naš mladi igrač je za 21 minutu postigao dva koša (šut za dva 0-2, trica 0-3, slobodna bacanja 2-2) uz sedam skokova i jednu blokadu.

Mario Hezonja nije ulazio u igru za Orlando Magic koji je na domaćem terenu bio uspješniji od Miami Heata 116:109.

Boston Celtics su sinoć, u drugoj utakmici nove NBA sezone, upisali drugi poraz, 108:100 su ih svladali Milwaukee Bucksi.

Večer nakon poraza od Clevelanda i gubitka Gordona Haywarda, koji će zbog loma noge morati pauzirati vjerojatnu cijelu sezonu, Celticsi su upisali još jedan poraz. Tri minute do kraja utakmice pustili su Mailwaukeeju da napravi seriju 11-1 i dođe u vodstvo 97:90 što je odlučilo utakmicu.

Milwaukee je dio pobjede vodio Giannis Antetokounmpo s 37 koševa, a tome je dodao 13 skokova, a rookie godine Malcolm Brogdon je utakmicu završio s 19 koševa.

Najučinkovitiji kod Bostona bio je Jaylen Brown s 18 koševa, dok je Kyrie Irving dodao 17

Houston Rockets su sinoć, nakon pobjede protiv aktualnih NBA prvaka Golden State Warriorsa, još jednoj momčadi pokvarili početak sezone, sa 105:100 su pobijedili Sacramento Kingse.

Do pobjede ih je predvodio James Harden s 27 koševa i devet asistencija. Eric Gordon je dodao 25 koševa, a Clint Capela je ubacio 22 koša i ugrabio 17 skokova.

Najbolji u redovima Kingsa bio je Willie Cauley Stein s 21 košem i deset skokova, a Buddy Hield je ubacio 19.

San Antonio Spurs su sinoć, iako su igrali bez svog najboljeg strijelca Kawhija Leonarda te ozlijeđenog Tonyja Parkera, 107:99 bili bolji od Minnesota Timberwolvesa.

Pobjedu im je odigurao LaMarcus Aldridge koji je zabio 25 koševa uz 10 skokova.

Najbolji strijelac Minnesote bio je Andrew Wiggins s 26 koševa, a Karl Anthony Towns je dodao 18.