jedva do boda

Bočkaj za 21. rođendan zabio s više od 30 metara i spasio Osijek blamaže

23.07.2017 u 23:36

U posljednjoj utakmici 2. kola Hrvatski telekom Prve lige Istra i Osijek u Puli su odigrali 1:1. Gosti su do boda došli u posljednjim minutama utakmice golom Petra Bočkaja s više od 30 metara udaljenosti. Intervencijom se nije proslavio domaći golman Ivušić...

Osijekov je trener Zoran Zekić odlučio je na teren izvesti kombinirani sastav, pa tako u prvih 11 nisu bili Škorić, Ejupi, Bočkaj, Grezda... I to se osjetilo u igri gostiju koje ovog tjedna čeka prva utakmica 3. pretkola Europske lige s PSV-om u Eindhovenu.

Istra - Osijek 1:1 (2. kolo 2017./18., 23.7.), sažetak Autor: Youtube

Istra je već u 2. minuti imala priliku povesti, no udarac Matjaža uspio je obraniti golman Osijeka Malenica, a učinio je to s(p)retno - glavom.

Domaći su poveli u 27. minuti golom Dejana Maksimovića, koji je iskoristio nesnalaženje Lesjaka u svom kaznenom prostoru. Miloš je ubacio u šesnaesterac, Matjaž je loptu prebacio glavom, obrana Osijeka loše je reagirala, na nju je natrčao Maksimović i lako zabio.

Autor: youtube

Osijek je proigrao tek u nastavku, no go gola i vrijednog boda stigao je više nego sretno. U 83. minuti Petar Bočkaj, koji je danas proslavio 21. rođendan, izveo je slobodan udarac. Udaljenost? Više od 30 metara... Nije to bio jak udarac, lopta je prošla kroz nekoliko igrača, nespretno odskočila, a golman domaćih Ivušić reagirao je katastrofalno. Umjesto da mirno 'pokupi' taj slab udarac, njemu je lopta doslovno prošla kroz ruke i kroz noge!

Do kraja utakmice po jednu su priliku imali Grezda za Osijek i Dino Halilović, brat Alena Halilovića, za Istru... No, ostalo je 1:1.

Inter Zaprešić-Hajduk2:2
Istra 1961-Osijek21:00