EUROPSKI KUP NACIJA

Blatnjava drama pripala hrvatskim ragbijašima

29.10.2012 u 09:02

Reprezentacija Hrvatske uz dosta muke i sreće uspjela je pobijediti vrlo dobru momčad Malte u prvoj utakmici novog ciklusa Europskog kupa nacija ENC A2

Kiša koja je neprestano padala do pred sam početak utakmice dobro je natopila makarski travnjak i učinila uvjete za igru vrlo teškim.

Na mokrom i blatnjavom terenu u početnoj fazi utakmice bolje su se snašli gosti te iz dva kaznena udarca u 3. i 11. minuti preko odličnog braniča O’Briena došli do vodstva 0:6. Vodstvo gostiju trgnulo je igrače u kockastim majicama koji zgoditkom Jurišića i pretvaranjem Ayouba stižu u vodstvo u 25. minuti susreta. Do kraja poluvremena Hrvatska koristi pogreške gostiju te iz dva kaznena udarca preko Ajouba stiže do 13:6.

Kada se očekivalo da će naša reprezentacija konačno početkom drugog poluvremena slomiti Maltežane gosti u 48 minuti zgoditkom Stivila stižu do 13:11 i utakmica postaje potpuno otvorena.

Najbolji igrač na terenu ‘čep’ Hrvatske Tonči Buzov u 51. minuti vješto koristi pogrešku gostiju te uz pretvaranje sigurnog Ayouba povećava vodstvo Hrvatske na 20:11. Nesmotreni Burazin u 54. minuti zarađuje žuti karton i Hrvatska slijedećih 10 minuta igra sa 14 igrača. Gosti odmah preko T. Hollowaja smanjuju na 20:14 i vrše ogroman pritisak na hrvatsku momčad. Hrvatska se momčad u posljednjoj četvrtini utakmice silovito brani na svojoj polovini terena.

Vrhunac uzbuđenja nastaje u 76. minuti kada gosti zgoditkom Marka Daveya stižu na poen razlike uz mogućnost da pretvaranjem preuzmu vodstvo. Srećom umor, težak teren te pritisak odgovornosti da praktično riješi susret djelovali su na pucača Malte T. Hollowaja koji ne koristi priliku i rezultat ostaje nepromijenjen u korist Hrvatske.

Uz gledatelje na nogama, igrači Hrvatske strepili su do posljednjeg zvižduka čeha Tume čuvajući malo, ali vrijedno vodstvo. Na kraju oduševljenje jer je upisana vrijedna i teška pobjeda nad Maltom koja se pokazala kao vrlo čvrsta i odgovorna momčad.
Naša reprezentacija slijedeći tjedan putuje u Nyon gdje će igrati protiv reprezentacije Švicarske.

Hrvatska:Brajkovich, Čulić, Pervan, Draženović, Miša, Ozich, Dražina, Buzov 5, Sekovanec, Ayoub 10, Ivančić, Burazin, Jurišić 5, Mijić, Vinac, Jasko, Miljak, Slaviček, Lovreta, Dumančić, Bunić, Oxenham, Grubišić
Malta: Mason, Collins, Holliday, Casssar, Deguara, Watts, Apsee, Davey 5, T. Holloway 3, R.Holloway,Stivila 5, Busuttil, Quarendon, Camilleri, O’Brien 6, Abella, Kennedy, Schranz, Bonavia, Morris, Attard, Borg