inter bez izgleda

Bjelica probudio Dinamo: Uvjerljivom pobjedom proslavljena titula prvaka!

19.05.2018 u 20:49

U posljednjem kolu HT Prve lige nogometaši Dinama pod vodstvom novog trenera Nenada Bjelice pobijedili su na Maksimiru Inter s 3:1 i tako popravili dojam nakon niza slabih rezultata u završnici prvenstva...

Prva misija Nenada Bjelice je ispunjena. Dinamo je ove subote nakon dugo vremena odlično izgledao i djeluje spremnije od Hajduka za obračun u finalu Kupa. Protiv Intera na Maksimiru 'modri' su s lakoćom došli do trijumfa na koji su čekali čak četiri utakmice, a s druge strane momčad Samira Toplaka skromnom je predstavom zaključila inače vrlo dobru sezonu kluba iz Zaprešića.

• +7
HT Prva liga, 36. kolo: Dinamo - Inter Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

Dinamova proslava naslova započela je dominacijom na travnjaku, a u 21. minuti Soudani je dočekao svoj trenutak i zabio glavom nakon kornera, što je bio njegov 17. pogodak u sezoni, čime je ostao sam na vrhu ljestvice najboljih strijelaca.

Dinamo - Inter 1:0 (Soudani 21) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Do kraja susreta u prvi je plan izašao drugi 'modri' opasni napadač. Mario Gavranović u 39. minuti iskoristio je pogrešku Topolovića koji je ispustio loptu i iz velike blizine udvostručio je prednost domaće momčadi.

Dinamo - Inter 2:0 (Gavranović 39) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

U 61. minuti Soudani je odlično proigrao Gavranovića koji je preciznim udarcem u suprotni kut svladao golmana Intera i zaokružio uspješan nastup 'modrih'.

Dinamo - Inter 3:0 (Gavranović 61) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

U 89. minuti autogolom Ademija Inter je došao do počasnog pogotka.

Dinamo - Inter 3:1 (Ademi a.g. 89) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Dinamo je tako s tri boda prednosti ispred Rijeke i sedam ispred Hajduka zaključio prvenstvo, a po dvostruku krunu Bjelica i njegovi igrači kreću u srijedu u Vinkovcima, kada je na rasporedu finale Kupa...

Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

HT Prva liga, 36. kolo:

Dinamo – Inter 3:1 (Soudani 21, Gavranović 39, 61 / Ademi a.g.)

Dinamo - Inter 3:1 (36. kolo 2017./18., 19.5.), sažetak Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Rijeka-Hajduk3:1
Dinamo Zagreb-Inter Zaprešić3:1