ht prva liga - 36. kolo

Cibalia se porazom oprostila od prve lige; Istri prigoda da se spasi

18.05.2018 u 21:52

U dvije najzanimljivije utakmice posljednjeg, 36. kola Hrvatski telekom Prve lige, Cibalia je doživjela poraz 1:2 kod Lokomotive dok je Istra 1961 remijem 1:1 protiv Rudeša izborila razigravanje za ostanak među prvoligašima. Suparnik Puljanima bit će momčad Varaždina

Nogometaši Cibalije porazom 1-2 (0-0) od Lokomotive u Zagrebu u susretu posljednjeg, 36. kola izgubili su prvoligaški status ostavši na posljednjem mjestu Prve HNL sa 26 osvojenih bodova. S obzirom na ishod zagrebačkog dvoboja, bilo je jasno kako će Istra 1961 igrati u dodatnim kvalifikacijama za ostanak protiv Varaždina bez obzira na to kako završi njezin dvoboj protiv Rudeša u Puli, a ta je utakmica okončana podjelom bodova 1-1 (1-0) pa je Istra 1961 prvenstvo završila s bodom više od Cibalije.

U prvih 70-ak minuta utakmice u Kranjčevićevoj ulici nije se događalo ništa vrijedno spomena, da bi zatim malobrojni gledatelji u samo 10 minuta vidjeli tri priznata i jedan poništeni pogodak te promašeni 11-erac. Prvo je Cibaliji u 73. minuti poništen gol, da bi u 74. minuti Lokomotiva povela lijepim udarcem Majera.

Izvor: tportal.hr

No, samo četiri minute potom upravo je Majer igrao rukom u svom kaznenom prostoru, no udarac Barišića s bijele točke obranio je Hendija.

Ipak, upravo je Barišić u 79. uspio poravnati na 1-1 i tako se iskupiti za promašeni kazneni udarac samo minutu ranije. No, u 82. minuti je Valentić svojim prvim golom u sezoni poslao Cibaliju u drugu ligu.

• +4
Lokomotiva - Cibalia (36. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

U Puli je domaći sastav poveo golom Vojnovića koji je u 35. minuti lijepim udarcem glavom pogodio mrežu gostiju. Rudeš je u 56. minuti odličnim pogotkom Ivančića s vrha kaznenog prostora poravnao na 1-1. Rezultat se nije mijenjao do kraja dvoboja iako je Istra 1961 u 82. minuti imala kazneni udarac, no pokušaj Vojnovića obranio je Picak.

Istra 1961 tako je prvenstvo okončala sa 27 bodova, jednim više od Cibalije, ali kako je bila bolja i u međusobnim susretima plasirala bi se u dodatne kvalifikacije i da su ova dva sastava prvenstvo završila s istim brojem bodova.

Lokomotiva je prvenstvo završila na petom mjestu sa 51 bodom, pet manje od četvrtog Osijeka koji je ranije u petak izgubio sa 1-2 od Slavena Belupa u Koprivnici, dok je Rudeš ostao osmi sa 40 bodova, tri manje od Intera, koji u subotu gostuje kod Dinama, te Slavena Belupa.

Dinamo je osigurao naslov prvaka sa 70 podova, druga Rijeka ima tri boda manje, ali i slabiji međusobni omjer od Dinama, dok je Hajduk treći sa 66 bodova.

Rijeka i Hajduk će u međusobnom susretu u subotu odlučivati o drugom mjestu.