RUJEVICA ZADOVOLJNA

Rijeka sa stilom obranila drugo mjesto, Hajduku brige uoči finala Kupa!

19.05.2018 u 18:56

U derbiju posljednjeg 36. kola HT Prve lige nogometaši Rijeke pobijedili su na Rujevici Hajduk rezultatom 3:1 i tako potvrdili drugo mjesto na završnoj ljestvici domaćeg prvenstva...

Kekova Rijeka šampionski je zaključila sezonu u kojoj nije uspjela obraniti naslov prvaka, ponajviše zbog brojnih posrtaja tijekom jesenskog dijela prvenstva, a i nekoliko neočekivanih tijekom proljeća. U posljednjem kolu na Rujevici protiv Hajduka domaća momčad priredila je još jednu feštu svojim navijačima i upisala tri boda koja su joj osigurala drugo mjesto na konačnoj ljestvici HT Prve lige, a Splićanima pak ostaje mnogo briga uoči finala Kupa u srijedu, jer Kopićeva družina već dugo igra vrlo slabo.

• +7
HT Prva liga, 36. kolo: Rijeka - Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Bio je to dvoboj ove subote u kojoj su Riječani dominirali od samog početka. Već prvi napad rezultirao je kornerom pred golom Stipice kojeg je u 2. minuti u rano vodstvo domaćih glavom pretvorio Antonio Čolak.

Rijeka - Hajduk 1:0 (Čolak 2) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Rijeka je bila bolja tijekom cijelog prvog poluvremena, a u 36. minuti Domagoju Pavičiću osmijehnula se sreća nakon što je Acostyjev udarac blokiran i nije mu bilo teško iz blizine udvostručiti vodstvo.

Rijeka - Hajduk 2:0 (Pavičić 36) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Hajduk se zatim probudio, a Gyurcso je po prvi put zaprijetio Slugi u 38. minuti, no riječki golman ukrotio je njegov udarac. Početkom drugog dijela Splićani su ipak zabili. Nakon odlične lopte Juranovića Said se dobro zagradio i zatim pogodio u suprotni kut te vratio goste u utakmicu.

Rijeka - Hajduk 2:1 (Said 50) Izvor: Pixsell / Autor: Youtube

No, u 62. minuti Borja Lopez zbog neopreznog starta zaradio je drugi žuti karton i sudac Jović poslao ga je u svlačionicu, što je umanjilo izglede Hajduka u samoj završnici. Rijeka je rutinski sačuvala svoju prednost i onda u 96. minuti pogotkom Puljića iz blizine još uljepšala svoju pobjedu.

Rijeka - Hajduk 3:1 (Puljić 90+6) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Osim zadovoljstva, Matjažu Keku nakon ove utakmice ostaje žal zbog iznenađujućih nedavnih posrtaja protiv Rudeša, Lokomotive i Cibalije, jer da ih nije bilo Rijeka bi vjerojatno preskočila Dinamo i obranila titulu...

Rijeka - Hajduk, izjave trenera Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

HT Prva liga, 36. kolo:

Rijeka - Hajduk 3:1 (Čolak 2, Pavičić 36, Puljić 90+6 / Said 50)

Rijeka - Hajduk 3:1 (36. kolo 2017./18., 19.5.), sažetak Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Rijeka-Hajduk3:1
Dinamo Zagreb-Inter Zaprešić3:1