ht prva liga - 36. kolo

Slaven Belupo u dvije minute do preokreta i pobjede nad Osijekom

18.05.2018 u 19:53

Nogometaši iz Koprivnice do 84. minute bili su u zaostatku. No, nakon gola Rebernika, a dvije minute kasnije i Ivanovskog, Ivkovićeva je momčad upisala pobjedu 2:1

Iako su rezultatski bili bez imperativa, i Slaven Belupo i Osijek, zaigrali su s puno angažamana u posljednjoj utakmici sezone.

u prvom dijelu puno su konkrentiji bili domaćini, no nekoliko dobrih prilika koje su imali, nisu uspjeli realizirati.

• +3
Slaven Belupo - Osijek (36. kolo HT Prve lige) Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

I onda je u zadnjim sekundama prvog dijela stigla kazna. Vratar marković poušao je glavom izbiti loptu što dalje od svog gola, no ona je došla do gostujućih igrača, točnije do Mudržaije, koji je preciznim udarcem s ruba 16-erca pogodio mrežu za 0:1.

Izvor: tportal.hr

U nastvaku dvoboja, Osijek je bio taj koji je kontrolirao utakmicu. Istina, Arap je pogodio vratnicu na samom startu nastavka, ali ni gosti im nisu ostali dužni jer udarac Bobana također je odsjeo na vratnici.

No, nevolje za goste počele su u 73. minuti kada je Boban dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Brojčanu premoć domaćini su iskoristili u 84. minuti kada je zabio Rebernik.

Samo dvije minute kasnije, Mirko Ivanovski donio je potpuni preokret svojim 15. ovosezonskim golom.

Bila je to prva pobjeda Slaven Belupa u ovoj sezoni nad Osijekom, a s ta tri boda, domaćini su osigurali najmanje sedmo mjesto na tablici.

Slaven BelupoOsijek2:1
Istra 1961Rudeš1:1
LokomotivaCibalia2:1