opet je zabio 'škaricama'

Bjelica nahvalio svog napadača: On je sigurno buduća 'devetka' hrvatske reprezentacije

09.12.2018 u 18:19

Dinamo je bez previše muke u 17. kolu Hrvatski Telekom Prve lige u Zaprešiću pobijedio Inter 2:0. Navijače je ponovno zadivio napadač 'modrih' Bruno Petković koji je još jednom zabio 'škaricama'

'Čestitam svojim igračima na zasluženoj pobjedi, kontrolirali smo tijek utakmice svih 90 minuta, na kraju mogli i uvjerljivije pobijediti. Inter se dosta dobro branio u prvom dijelu, kasnije nam je nakon isključenja bilo puno lakše', rekao je nakon utakmice trener Dinama Nenad Bjelica i dodao:

'Neke igrače smo i odmorili, sada smo spremni za Anderlecht. Imam širok kadar od dvadesetak igrača, svima dajem šansu, sa svima sam zadovoljan. Stvarno koga god stavio na travnjak, ne mogu pogriješiti.'

Posebno je trener Dinama nahvalio dvojicu svojih igrača. Prvo Brunu Petkovića koji je za 2:0 zabio fantastičnim škaricama.

Izvor: Društvene mreže / Autor: vimeo

'Trudio se, u drugom poluvremenu bio i puno konkretniji. Nekako je na početku stajao daleko od gola. Ma, Petković je sigurno buduća 'devetka' hrvatske reprezentacije, samo je pitanje vremena', rekao je Bjelica te se osvrnuo i na Šunjića:

'To je tip igrača kojeg želim na 'šestici', on ne griješi, puno pomaže i obrani i napadu. Dobar je u kratkim dodavanjima, dobar u dugim dodavanjima, oba žuta kartona Čelikovića bili su na njemu. Kompletan je i perfektan igrač, iza njega je odlična polusezona.'

Utakmicu je prokomentirao i trener Intera Samir Toplak.

• +4
Hrvatski telekom Prva liga, 17. kolo, Inter Zaprešić - GNK Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

'Jako sam zadovoljan kako smo odigrali prvo poluvrijeme Dinamo nam nije napravio niti jednu pravu priliku, a gol smo primili od odbijanca. Šteta što Rak nije zabio za izjednačenje. U poluvremenu sam pet minuta objašnjavao Jasminu Čelikoviću kako da igra u nastavku jer ima žuti karton. Izdrža je pet minuta nastavka i dobio drugi žuti. Osjećao sam se u tom trenutku kao idiot', pričao je nakon poraza Toplak i zaključio:

'Da smo ostali kompletni možda bi se nečemu mogli nadati, mogao bi u tom slučaju vući neke poteze s klupe. Ovako, s igračem manje utakmica je za nas bila gotova u 50. minuti. Jasmin Čeliković je mlad igrač, inače igra na mjestu stopera, ali je silom prilika morao igrati zadnjeg veznog. Može on to, ali eto dogodila mu se glupost...'

Samo 17 minuta kasnije i Toplaku se dogodila 'glupost'. I on je dobio crveni karton

'Morao sam reagirati jer je Lešković pogibeljno startao na Andrića. Iskreno, bojao sam se da je našem kapetanu pukla noga, a Lešković za taj start dobije tek žuti karton. Ne znam što bi bilo da smo ostali bez Andrića, on nam je pola momčadi', pojasnio je Samir Toplak.

Inter Zaprešić-Dinamo Zagreb0:2
Gorica-Osijek17:30