prvi gol u bundesligi

Bivši napadač Dinama sjajnim golom srušio dortmundsku Borussiju

17.11.2017 u 23:02

Mladi hrvatski napadač Josip Brekalo (19) zabio pobjednički gol za Stuttgart u 2:1 domaćoj pobjedi protiv Borussije iz Dortmunda u prvom susretu 13. kola njemačkog prvenstva

Brekalo, koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena, odlično je u 51. minuti otrčao u protunapad nakon što ga je uposlio suigrač Ozcan, a nakon što je ušao u kazneni prostor sjajnom se varkom riješio svog čuvara Zagadoua i potom udarcem s desetak metara poslao loptu kroz noge golmanu 'žuto-crnih' Burkiju te doveo svoju momčad u vodstvo 2:1.

Josip Brekalo (19) je u ljeto 2016. otišao iz Dinama u Wolfsburg za 4.5 milijuna eura, a od ove je zime na posudbi u Stuttgartu za koji je zabio dva gola, oba u 2. Bundesligi. Ovo mu je bio prvijenac u Bundesligi...

Stuttgart je poveo već u 4. minuti kada je Akolo iskoristio veliki nesporazum između braniča i vratara gostiju Bartre i Burkija, a na 1:1 poravnao je Philipp u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena kada je najbrže reagirao na odbijenu loptu nakon što je domaći vratar Zieler obranio jedanaesterac Schuerrleu.

Autor: youtube

Stuttgart je sada 11. na ljestvici sa 16 bodova, dok je Borussija, koja je osvojila samo bod u posljednjih pet kola, treća s 20 bodova.

Na vrhu je Bayern s 26 bodova, dok drugi RB Leipzig ima 22.