KVALIFIKACIJE ZA SP

Bivši dinamovac srušio Dance, veliki bod Žutog i Slovenaca

11.10.2016 u 23:07

U utorak su igrane posljednje utakmice trećeg kola europskih kvalifikacija za odlazak na SP u Rusiju 2018. godine. Fatos Bećiraj srušio je Dance u gostima, Slovenci su izvukli nulu protiv Engleza, baš kao i Azerbajdžan Roberta Prosinečkog u Ostravi protiv Čeha

U susretima europskih kvalifikacija za SP 2018., igranih u utorak, Njemačka je pobijedila Sjeverna Irsku sa 2:0 golovima Draxlera (13) i Khedire (17), te i dalje ima stopostotan učinak.

U ostalim susretima ove skupine Azerbajdžan, kojeg vodi Robert Prosinečki, je u gostima kod Češke odigrao 0:0. Azeri su u prva dva kola ostvarili dvije pobjede i na drugom su mjestu sa 7 bodova, a vode Nijemci sa 9. Norveška je dobila slabašni San Marino sa 4:1

U skupini F najzanimljiviji je bio dvoboj Slovenije i Engleske u Ljubljani, koji je završio 0:0. Najbolji strijelac Engleske svih vremena Wayne Rooney, koji u svom Manchester Unitedu grije klupu za pričuve, sada isto doživljava i u reprezentaciji. Novi izbornik Gareth Southgate uveo ga je u igru tek u 73. minuti, ali to nije puno pomoglo'gordom albionu'.

Slovenija je ostavila bolji dojam, posebice u drugom poluvremenu, kada je imala tri odlične prilike. No, engleski vratar Joe Hart odličnim obranama sačuvao je svoju mrežu. U istoj skupini Slovačka je pobijedila Škotsku s 3:0 , dok Litva dobila Maltu 2:0.

U skupini E Crna Gora je u gostima svladala Dansku sa 1:0, a pobjednički gol zabio je bivši napadač Dinama Fatos Bečiraj (32), dok su Kazahstan i Rumunjska odigrali 0:0.

Poljska je više od sat vremena imala igrača više, ali tek je u petoj minuti sudačke nadoknade (90+5) uspjela doći do pobjede 2:1, a strijelac je bio Robert Lewandowski