TRIJUMF U ZAPREŠIĆU

Bišćanov debi iz snova: Pobjeda Rijeke nakon puna dva mjeseca i to s igračem manje

19.10.2018 u 19:50

U prvom dvoboju 11. kola HT Prve lige nogometaši Rijeke pobijedili su u Zaprešiću Inter rezultatom 2:1 te tako prekinuli negativnu seriju od čak šest utakmica bez trijumfa...

Započela je ovog petka nova era kluba s Rujevice. Matjaža Keka na klupi je zamijenio Igor Bišćan, a njegov debi nije mogao bolje proći.

• +3
HT Prva liga, 11. kolo: Inter - Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

U svojoj prvoj utakmici na klupi Rijeke mladi stručnjak svladao je Inter u Zaprešiću, u utakmici u kojoj su gosti većim dijelom susreta igrali s deficitom igrača na travnjaku. Time je prekinuo riječku krizu koja je trajala od 19. kolovoza kada se dogodila prethodna pobjeda, a zbog šest neuspjeha u nizu Kek je i otišao iz kluba.

Inter - Rijeka 0:1 (Čolak 11) Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

Ključan u ovom susretu bio je Antonio Čolak koji je Riječane doveo u vodstvo već u 13. minuti, snažnim udarcem s ruba kaznenog prostora koji je od bloka promijenio smjer i završio ispod grede.

Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

Rijeka je upala u nevolju u 36. minuti kada je Stjepan Lončar dobio drugi žuti karton, no Toplakova momčad ni s igračem više nije uspjela izjednačiti. Dapače, u 63. minuti Čolak je ponovo zabio, zahvaljujući akciji Čanađije i Pavičića koji su sve pripremili kako bi 25-godišnji napadač loptu poslao u praznu mrežu.

Inter se u završnici trgnuo. U 72. minuti Pavelić je s gol linije spasio gol Rijeke nakon udarca Šimuneca, a nakon što su Solomona dijelili centimetri od pogotka u 78. minuti, šest minuta kasnije uspio je smanjiti rezultat udarcem iz blizine.

Do kraja susreta domaćin nije imao snage za potpuni preokret pa su bodovi pripali Rijeci koja je preskočila Goricu na ljestvici i vratila se na četvrto mjesto. Inter pak ostaje u opasnoj zoni na osmom mjestu...