VULIĆEV PRVI PORAZ

Blijedi Hajduk razočarao navijače, Osijeku impresivna pobjeda u Poljudu

07.10.2018 u 20:55

U derbiju 10. kola HT Prve lige nogometaši Osijeka pobijedili su na Poljudu Hajduk rezultatom 2:0 i tako skočili na drugo mjesto ljestvice, a Zoran Vulić doživio je prvi poraz otkad je ponovo preuzeo splitsku klupu...

Hajdukovoj pozitivnoj seriji pod vodstvom Zorana Vulića došao je kraj. U dvoboju s Osijekom ove nedjelje ponovo su u prvi plan došle slabosti ovosezonske momčadi splitskog kluba, prije svega u obrani, a nakon uvjerljivog poraza od Zekićeve družine u srpnju u Gradskom vrtu, ništa bolje nisu Splićani prošli ni na svom Poljudu.

• +5
HT Prva liga, 10. kolo: Hajduk - Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka od samog početka susreta odlično su stajali na terenu i u prvih dvadesetak minuta definitivno bili bolja momčad, a mogli su i povesti u 14. minuti, no udarac Kamenara nakon povratne lopte Marića otišao je iznad gola.

U 25. minuti osječka obrana napravila je jednu od svojih rijetkih pogrešaka u ovoj utakmici. Jairo je ukrao loptu, dodao za Caktaša, a on je vagao gostujuće braniče prije nego što je uputio udarac koji je bacanjem u blok zaustavio Pušić. Ivan Bebek zaključio je da loptu nije zaustavio rukom, iako su splitski nogometaši tražili penal u ovoj situaciji.

U 36. minuti gosti su poveli. Gabrijel Boban sjurio se prema golu Hajduka, vješto prošao pokraj Posavca i onda idealnim udarcem loptu poslao pod gredu, za veliko slavlje Osječana.

Hajduk - Osijek 0:1 (Boban 36) Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

Splitski nogometaši ispraćeni su na odmor zvižducima, ali su se probudili na početku drugog dijela. Pritisnuli su dobro obranu Osijeka i u nekoliko navrata prijetili Malenici, a u 58. minuti Said je zatresao mrežu, no nalazio se u zaleđu nakon što je gostujući golman odbio loptu.

Samo minutu kasnije Zekićeva momčad kaznila je domaćina. Opet se sjurio Boban i ubacio u sredinu, a tamo je slabo reagirao Borja Lopez koji je dopustio Mirku Mariću da se dokopa lopte i pošalje je u mrežu.

Hajduk - Osijek 0:2 (Marić 59) Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

Do kraja susreta Hajduk se nije oporavio i morao se pomiriti s trećim porazom u HT Prvoj ligi ove sezone, drugim od Osijeka idrugim na Poljudu nakon što je ovdje ranije slavila i Gorica.

Na ljestvici su Osječani izbili ovom pobjedom na drugo mjesto s četiri boda zaostatka za Dinamom, a Hajduk je opet pao u donji dom, sa samo tri boda više od pretposljednje Istre...

Hajduk - Osijek, izjave trenera Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo