USPJEŠNI GOSTI

Bešiktašovi Portugalci očitali lekciju Bragi

14.02.2012 u 20:58

Nogometaši istanbulskog Beşiktasa pobijedili su u prvoj utakmici 1/16 finala Europa lige portugalsku Bragu na gostovanju 2-0

Po domaću su momčad pogubni bili Portugalci, kojih su u turskoj momčadi, uz trenera Carlosa Carvalhala, inače vivšeg Bragina igrača i trenera, čak četvorica: Manuel Fernandes, Simao Sabrosa, Ricardo Quaresma i Hugo Almeida.

U 37. je minuti češki branič-veznjak Tomaš Sivok zabio nakon kornera koji je izveo Manuel Fernandes. Portugalski je veznjak također u 58. minuti sjajno u prostor proigrao sunarodnjaka Simaa Sabrosu, koji je postavio konačan rezultat.

Portugalski klub, lanjski finalist natjecanja, tako je pred ispadanjem već u prvom krugu nokaut-faze ovosezonskog natjecanja. Uzvratna se utakmica igra 23. veljače u Istanbulu.