BUNDESLIGA

Bayern zabio pet komada Eintrachtu i opet pobjegao najopasnijem konkurentu na velikih četiri boda razlike

23.05.2020 u 20:27

Nogometaši Bayerna iz Münchena 5:2 (2:0) domaćom pobjedom protiv Eintrachta iz Frankfurta u susretu 27. kola ponovno su povećali svoju prednost na vrhu ljestvice Bundeslige na četiri boda ispred druge Borussije iz Dortmunda

Bayern je poveo 2:0 nakon prvih 45 minuta golovima Goretzke (17) i Muellera (41), da bi Lewandowski na samom početku nastavka zabio za činilo se nedostižnih 3:0. No, gosti iz Frankfurta su se vratili u utakmicu s dva gola Hintereggera (52, 55), oba nakon kornera. Ipak, tih 3:2 nije dugo stajalo jer je Davies (61) iskoristio veliku pogrešku u obrani gostiju za povećanje na 4:2. Konačnih 5:2 bio je autogol Hintereggera (74-ag).

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Bayern do 64. minute.

• +7
Bundesliga, Bayern - Eintracht Izvor: EPA / Autor: ANDREAS GEBERT / POOL

Vodeći Bayern sada ima 61 bod, četiri više od druge Borussije koja je ranije u subotu kao gost pobijedila Wolfsburg sa 2-0 (1:0). Strijelci su bili Guerreiro (32) i Hakimi (78). Kada je Wolfsburg u 82. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Felix Klaus priča je bila završena. Za domaći sastav je cijeli susret igrao Marin Pongračić, dok je Josip Brekalo ušao u igru u 64. minuti.

Borussia i Bayern igrat će međusobno u 28. kolu već u utorak.

Bayer Leverkusen je osvojio važne bodove u borbi za Ligu prvaka pobijedivši na gostovanju izravnog konkurenta Borussiju Moenchengladbach sa 3-1 (1-0). Za goste su zabili Havertz (7, 58-11m) i Bender (81), dok je pogodak za domaći sastav zabio Thuram (52).