BUNDESLIGA

Bayern uspio preokrenuti Hoffenheim

02.11.2013 u 21:02

Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić daje pogotke u Bundesligi čak i onda kada se previše ne trudi. Primjer je to ova subota i utakmica 11. kola.

Bayern je na gostovanju pobijedio Hoffenheim 2-1 i time je vratio vrh ljestvice u svoj posjed (od Borussije iz Dortmunda). No, domaća je momčad povela i to pogotkom Niklasa Sülea u 34. minuti. No, samo pet minuta kasnije već je bilo 1-1, a strijelac je bio Mandžukić.

Franck Ribery je izvodio slobodni udarac, a lopta je na putu prema domaćim vratima pogodila Mandžukića koji je stajao pored živog zida. Pri udarcu od njega lopta je potpuno promijenila smjer i prevarila domaćeg vratara.

Mandžukić je izašao iz igre u 65. minuti, a deset minuta kasnije Bayern je preko Thomasa Müllera došao do drugog pogotka i slavlja. I tada je akciju pokrenuo Ribery.

Za Mandžukića je to bio osmi prvenstveni pogodak ove sezone, no sada je ispred njega Robert Lewandowski iz dortmundske Borussije (devet golova), koji je dan ranije Stuttgartu utrpao hat-trick.

Hamburg je po dolasku na trenersko mjesto Berta van Marwijka imao niz dobrih rezultata, ali mu se ove subote dogodio domaći poraz. Borussija iz Mönchengladbacha je slavila na sjeveru Njemačke s 2-0, čime je došla do prve gostujuće pobjede u sezoni. Oba je gola za pobjednika zabio Max Kruse.

Milan Badelj je odigrao cijelu utakmicu za Hamburg, dok je Ivo Iličević u igru ušao u 73. minuti.

Bayer je neočekivano pao kod Eintrachta iz Braunschweiga (1-0, strijelac Kumbela u 81. minuti). Za domaćina je to bila druga pobjeda u sezoni, a Bayeru tek drugi poraz.

U Nürnbergu su igrali istoimeni domaćin i Freiburg. Bio je to ogled posljednja dva kluba koja nikoga nisu pobijedili ove sezone, a nastavlja čekati, pak, Nürnberg. Freiburg je slavio s 3-0, a posljednja dva gola su gosti dali s igračem manje.

Nogometaši Eintrachta i dalje su bez pobjede na svom travnjaku u Frankfurtu. Uz njih, put do domaće pobjede još traže Freiburg i Nürnberg (taj je klub i općenito bez pobjede)...

U subotu, u ogledu 11. kola, s tri se boda kod Eintrachta osladio Wolfsburg. Pobijedio je 2-1 i tako došao do druge ovosezonske gostujuće pobjede.

Hrvatski dvojac Ivica Olić i Ivan Perišić je odigrao svih 90 minuta za goste, makar ovom prilikom nije sudjelovao direktno u pogocima svoje momčadi.

Gosti su poveli zaslugama domaćeg igrača Andersona Bambe koji je već u 2. minuti zatresao vlastitu mrežu. Domaćin se vratio pogotkom u 35. minuti svog najboljeg strijelca Alexandera Maiera, no osam minuta prije kraja pobjedu je Wolfsburgu donio mladi 19-godišnji Maximilian Arnold.

Recimo da je posljednjih sedam minuta u dresu Eintrachta odradio hrvatski napadač Srđan Lakić.