NJEMAČKO PRVENSTVO

Bayern se poslije šoka u Kupu dugo mučio s Freiburgom, ali je došao do trijumfa; Jović se vratio u Eintracht i odmah srušio Schalke

17.01.2021 u 18:21

Nogometaši Bayerna stvorili su četiri boda prednosti pred najbližim pratiteljima pobijedivši u nedjeljnom dvoboju 16. kola njemačke Bundeslige gostujući Freiburg s 2:1

Bavarci su poveli već u 7. minuti kad je njihov prvi topnik Robert Lewandowski pogodio mrežu na asistenciju Thomasa Muellera. No, gosti su unatoč inferiornosti uspjeli izjednačiti u 62. minuti pogotkom Nilsa Petersena koji je nekoliko trenutaka prije ušao u igru.

Bavarce je još jednog kiksa, nakon nedavnog ispadanja u njemačkom Kupu, spasio Thomas Müller pogotkom u 74. minuti na dodavanje Leroya Sanea.

Bayern je vodeća momčad Bundeslige s 36 bodova, a četiri manje ima drugoplasirani RB Leipzig. Po 29 bodova imaju Bayer Leverkusen i Borussia Dortmund. Freiburg se nalazi na osmom mjestu s 23 boda.

• +4
Bayern - Freiburg, Bundesliga, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: LUKAS BARTH-TUTTAS / POOL

Srbijanski napadač Luka Jović postigao je dva pogotka u povratničkom nastupu za Eintracht koji je na svom stadionu u Frankfurtu s 3:1 nadigrao Schalke u posljednjoj utakmici 16. kola njemačke Bundeslige.

Eintracht je poveo golom Silve u 28. minuti, ali je već minuti poslije izjednačio Hoppe. U 62. minuti je trener domaćih Adi Huetter ubacio povratnika iz madridskog Reala u igru, a Jović je već deset minuta poslije odgovorio pogotkom za vodstvo 2:1. Srpski napadač je u prvoj minuti sučevog dodatka potvrdio pobjedu Eintrachta.

• 1. Bayern 16 11 3 2 48-25 36
  • 2. RB Leipzig 16 9 5 2 28-14 32
  • 3. Bayer L. 16 8 5 3 30-16 29
  • 4. Borussia D. 16 9 2 5 32-20 29
  • 5. Union Berlin 16 7 7 2 32-20 28
  • 6. Wolfsburg 16 6 8 2 24-19 26
  • 7. Eintracht 16 6 8 2 27-24 26
  • 8. Borussia M. 16 6 7 3 30-26 25