BUNDESLIGA - 30. KOLO

Bayern protutnjao Leverkusenom te postavio novi rekord u njemačkom prvenstvu; Kramarić se vratio nakon ozljede

06.06.2020 u 18:10

Nogometaši Bayerna nezaustavljivo jure prema novom naslovu prvaka. U subotu su u 30. kolu Bundeslige sa 4:2 u gostima slavili kod Bayer Leverkusena, koji nije mogao računati na svog najboljeg igrača, ozlijeđenog Kaija Havertza, koji je u nastavku prvenstva nakon korona-pauze zabio pet golova

Domaćini su poveli golom Lucasa Alaria (9), ali već do poluvremena Bayern je zabio tri pogotka, a strijelci su bili Kingsley Coman (27), Leon Goretzka (42) i Serge Gnabry (45). Robert Lewandowski u 66. minuti pogađa za 4:1, a poraz domaćina ublažio je Florian Wirtz (89). Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Bayern od 67. minute.

Inače, Bavarci su sad na 90 postignutih golova u sezoni, što nijednom klubu nije uspjelo nakon 30 kola. Ipak, još su daleko od vlastitog rekorda od 101 gola iz sezone 1971./72., ali imaju još četiri utakmice da i njega dohvate.

Mainz je ostvario važnu pobjedu u borbi za opstanak, svladavši u gostima Eintracht iz Frankfurta sa 2:0 golovima Mousse Niakhaté (43) i Pierrea Malonga (77).

Hoffenheim je gostovao kod Fortune Düsseldorf i već u 9. minuti ostao je s igračem manje, jer je crveni karton zaradio branič Benjamin Hübner. Unatoč tome i ranom vodstvu domaćina preko Rouwena Henningsa (5), Hoffenheim je uspio preokrenuti golovima Moanesa Daboura (16) i Stevena Zubera (61). Ipak, Fortuna Düsseldorf dolazi do remija 2:2, a strijelac je opet Rouwen Hennings u 76. minuti iz penala.

Hrvatski napadač Andrej Kramarić oporavio se od ozljede i igrao je za Hoffenheim od 71. minute.

• +5
Bundesliga, Bayer - Bayern Izvor: EPA / Autor: MATTHIAS HANGST / POOL

Leipzig je na domaćem terenu protiv posljednjeplasiranog Paderborna poveo golom Patrika Schicka (27), ali je u 43. minuti ostao sa igračem manje, jer je drugi žuti karton dobio francuski branič Dayot Upamecano. Gosti su došli do izjednačenja u sudačkoj nadoknadi pogotkom Christiana Strohdieka (90+2). Bivši igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo bio je u početnoj postavi Leipziga. Igrao je do 65. minute te je dva puta zaprijetio protivničkom golu, u 35. minuti je bio neprecizan, a u 60. je njegov pokušaj obranio gostujući vratar.

Dan ranije, u prvoj utakmici 30. kola Freiburg je na svom terenu svladao Borussiju iz Moenchengladbacha sa 1:0.

• +5
Bundesliga, Borussia D. - Hertha Izvor: EPA / Autor: LARS BARON / POOL

Nogometaši Borussije su u Dortmundu svladali Herthu s 1:0 i učvrstili se na drugom mjestu iz lidera Bayerna. Pogodak vrijedan pobjede polučio je sjajnim udarcem Emre Can u 57. minuti, a berlinski sastav, koji je od nastavka lige ubilježio 10 od mogućih 12 bodova, ipak nije mogao izbjeći poraz. Sastav iz Dortmunda bori se za drugo mjesto i izravan plasman u Ligu prvaka, a svi njihovi konkurenti su kiksali ovaj tjedan.

Borussija je druga s 63 boda, sedam manje od Bayerna, dok je Hertha deveta s 38 bodova.