• Objavljeno 24.10.2009 u 18:19
Bayern

Bayern

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

U 10. kolu njemačke Bundeslige nogometaši Bayerna na domaćem su terenu jedva pobijedili slabašni Eintracht iz Frankfurta sa 2:1

Gosti su poveli u 60. minuti pogotkom Alexandera Meiera, a poravnao je Arjen Robben (69). Pobjedu Bayernu donio je Daniel van Buyten u 88. minuti. Tako je trener Bayerna Louis van Gaal dobio mali predah od žestokih kritika koje su uslijedile nakon ovotjednog poraza u Ligi prvaka od Bordeauxa (1:2). Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić odigrao je svih 90 minuta u dresu Bayerna.

Hoffenheim je uvjerljivo svladao Nürnberg 3:0, a stoper Hoffenheima Josip Šimunić je odigrao cijeli susret.

Još jedan Hrvat proveo je svih 90 minuta na terenu, veznjak Freiburga Ivica Banović. No, njegov klub je u gostima izgubio od Mainza 0:3.

Hanover je kod kuće pobijedio Stuttgart 1:0, a pobjednički gol postigao je Didier Konan (30). To je treći uzastopni poraz Stuttgarta u Bundesligi.

Köln, koji vodi hrvatski trener Zvonimir Soldo, je u gostima kod Borussije Mönchengladbach odigrao 0:0. Bila je to treća utakmica u nizu u kojoj Köln nije primio gol.

Rezultati 10. kola:
Bayern - Eintracht Frankfurt 2:1 (Arjen Robben 69, Daniel van Buyten 88/Alexander Meier 60)
Borussia Mönchengladbach - Köln 0:0
Mainz - Freiburg 3:0 (Andreas Ivanschitz 24, Tim Hoogland 50, 85)
Hanover - VfB Stuttgart 1:0 (Didier Konan 30)
Hoffenheim - Nürnberg 3:0 (Christian Eichner 34, Vedad Ibišević 38, Franco Zuculini 64)