BATE dostigao neslavan rekord Dinama, Šahtar i s porazom prošao

26.11.2014 u 08:19

• +6

Liga prvaka, 5. kolo, skupine E, F, G i H

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

U susretu petog kola H skupine Porto je na gostovanju pobijedio BATE Borisov 3-0 i potvrdio prolaz u osminu finala te je tamo gurnuo i Šahtar

Junak utakmice u Bjelorusiji bio je Hector Herrera koji je u 56. minuti postigao vodeći gol na utakmici, a potom asistirao za iduća dva pogotka portugalskog sastava, a strijelci su bili Martinez (65) i Tello (89).

Inače, BATE Borisov je dostigao zagrebački Dinamo po broju primljenih golova u skupini Lige prvaka i ukoliko u posljednjem kolu primi samo jedan gol oborit će neslavni rekord kojeg drži hrvatski prvak.

Dinamo je u sezoni 2011/12. u skupini primio čak 22 gola, a identičan broj golova bjeloruski prvak je primio u prvih pet utakmica ove sezone. No, za razliku od Dinama koji je doživio svih šest poraza, BATE je upisao jednu pobjedu i još uvijek je u igri za plasman u Europsku ligu.

U ovoj skupini Šahtar je poražen u Lvivu od Athletic Bilbaa, a jedini pogodak na utakmici je bilo djelo San Josea u 68. minuti. Darijo Srna je za Ukrajince odigrao cijeli susret.