španjolska liga

Barca je povratak na Nou Camp proslavila pobjedom protiv najslabije momčadi lige

17.06.2020 u 08:29

U susretu 29. kola španjolskog nogometnog prvenstva u utorak je Barcelona na domaćem terenu očekivano dobila posljednji Leganes 2:0. Golove su zabili 17-godišnji Ansu Fati (42) i Leo Messi (69-pen)

Barcelona je prvi put nakon pauze zbog pandemije koronavirusa odigrala utakmicu na svom Nou Campu, svi su očekivali laku pobjedu protiv davljenika Leganesa koji je praktički već otpisan...

No, Leganes je na Nou Camp stigao boriti se, pa je na samom početku utakmice dva puta opasno zaprijetio. Prvo je u 12. minuti Guerrerov pokušaj blokiran u zadnji tren, da bi isti igrač samo dvije minuta kasnije iz dobre pozicije šutirao malo pored gola.

Barcelona je slomila otpor gostiju tek u 42. minuti. Lopta je došla do Ansu Fatija na rubu kaznenog prostora, a on je prizemnim udarcem savladao golmana gostiju za 1:0.

Mreža Leganesa zatresla se i u 65. minuti, ali je Griezmannov gol poništen zbog zaleđa

Četiri minute kasnije Leo Messi je presudio gostima. Iz penala kojeg je sam i izborio zabija drugi gol Barcelone.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić za Barcelonu je odigrao cijeli susret, pruživši dobru partiju.

Prethodno su Getafe i Espanyol odigrali 0:0, dok je Villarreal kod kuće svladao Mallorcu 1:0 pogotkom Carlosa Bacce (16). Hrvatski napadač Ante Budimir, najbolji strijelac Mallorce s devet pogodaka, igrao je od 60. minute, te je dva puta zaprijetio golu protivnika. Budimirov udarac iz daljine u 86. minuti zaustavio je golman domaćina, a u 90. mogao je donijeti izjednačenje, ali je njegov udarac iz blizine opet zaustavio golman Asenjo.

Barcelona je s nova tri boda došla do ukupno 64 i sada ima pet bodova više, ali i utakmicu više u odnosu na drugoplasirani Real Madrid. Leganes je ostao posljednji s 23 osvojena boda.